Prezes ElectroMobility Poland Piotr Zaremba oraz dyrektor ds. rozwoju technicznego Łukasz Maliczenka przy prototypach dwóch pierwszych modeli (fot. ElectroMobility Poland)

Polskie auta elektryczne coraz bliżej. Zobacz zapowiedź prototypów dwóch modeli

Mateusz Żuchowski
24 lipca 2020

Premiera prototypów polskich samochodów elektrycznych coraz bliżej. Nim będziemy mogli zobaczyć je w pełnej krasie, cztery dni wcześniej ElectroMobility Poland udostępniło nam pierwszą zapowiedź swoich dwóch modeli. Prezentujemy ją jako pierwsi.

Na publikowanym filmie widać już pierwsze szczegóły samochodów. Te zapowiadają się naprawdę obiecująco: przygotowany przez włoskie studio stylistyczne Torino Design i polskiego projektanta Tadeusza Jelca nadwozia prezentują się nowocześnie i światowo. Wiemy już, że będą to dwa kompakty: hatchback i SUV.

Z przedstawionych zbliżeń można wywnioskować także dobrą jakość spasowania paneli, co sugeruje, że twórcy podeszli do swojej pracy profesjonalnie. Niby szczegół, ale pozwala robić sobie nadzieję, że po wielu niespełnionych nadziejach polskiej motoryzacji tym razem mamy do czynienia z czymś poważniejszym.

Jak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się już 28 lipca o godzinie 14 podczas oficjalnej premiery przedsięwzięcia ElectroMobility Poland, na której zostanie zaprezentowana strategia firmy oraz dwa zapowiadane dziś prototypy. Premierę będzie można także oglądać online.

Tak będzie wyglądało polskie auto elektryczne! Pierwszy teaser