Subaru odsłania więcej szczegółów Solterry. Pierwszy elektryk marki pojawi się w 2022 r.

Subaru odsłania więcej szczegółów Solterry. Pierwszy elektryk marki pojawi się w 2022 r.

Subaru Solterra (2021)
Subaru Solterra (2021)
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Subaru
Filip Buliński
01.09.2021 15:05, aktualizacja: 10.03.2023 15:30

Gdy większość producentów zdążyła już wypuścić elektryki, Subaru dopiero stawia pierwsze kroki. Debiutować w tej dziedzinie będzie Solterra, która pojawi się w 2022 r. Jednak już teraz Japończycy podzielili się kolejnymi szczegółami.

Chociaż Subaru wydaje się na polu produkcji aut elektrycznych nieco spóźnione, wszystkie trendy zostały zachowane. Solterra będzie jeździć na prąd i będzie SUV-em. Samochód powstaje we współpracy z Toyotą — wypuści bliźniaczy model, którego koncept znamy już pod nazwą bZ4X.

Samochód bazuje na płycie e-Subaru Global Platform i, jak zapowiada producent, będzie dysponował charakterystycznym dla Subaru napędem na 4 koła. Japończycy twierdzą także, że Solterra będzie najbardziej zaawansowanym autem marki, jakie kiedykolwiek powstało. Tymczasem producent odkrył więcej kart, pokazując, czego możemy się spodziewać.

Subaru Solterra (2021)
Subaru Solterra (2021)© fot. mat. prasowe/Subaru

Na zdjęciach, które odsłaniają nieco więcej, można dostrzec dużo "terenowych" nakładek, spory grill z mocno wysuniętym pasem przednim, silnie opadającą linię dachu i modną ostatnimi czasy listwę łączącą tylne światła. Pokazano także nieco więcej wnętrza – tu od razu w oczy wpada szeroki tunel środkowy zintegrowany z panelem centralnym, co przywodzi na myśl przerośniętego laptopa.

Najprawdopodobniej wszystkie przyciski będą tutaj dotykowe. Z kolei za kierownicą, jak przystało na nowoczesnego elektryka, zagoszczą cyfrowe zegary. Na więcej szczegółów musimy jeszcze trochę poczekać. Solterra trafi do sprzedaży dopiero w przyszłym roku, ale Subaru planuje sprzedaż także w Europie.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)