Tesla wzywa do serwisu z powodu poduszek powietrznych

Tesla wzywa do serwisu z powodu poduszek powietrznych

Problem może dotyczyć ponad 7 tys. aut
Problem może dotyczyć ponad 7 tys. aut
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
21.11.2021 11:28, aktualizacja: 10.03.2023 15:13

Tesla ogłosiła akcję serwisową w USA dla Modelu S i X z powodu możliwych problemów z poduszkami powietrznymi. Wezwania do warsztatów otrzyma kilka tysięcy właścicieli.

Poduszki powietrzne to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia ratujących życie. Nic więc dziwnego, że większość producentów natychmiast reaguje na ewentualne problemy mogące zakłócić ich działanie. Tesla nie jest tu wyjątkiem - właśnie ogłosiła akcję serwisową dla dwóch swoich modeli.

Jeden z meksykańskich dostawców podzespołów przeprowadził dochodzenie, z którego wynika, że poduszki mogą nie zadziałać właściwie. Powód jest dość banalny - wewnętrzne nacięcia wykonane na osłonach poduszek, które docelowo mają ułatwić otwarcie airbaga, mogą prowadzić do zaczepienia i rozerwania poduszki w momencie jej napełniania. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że taka poduszka nie spełni swojego zadania.

Problem oficjalnie potwierdziło też NHTSA - amerykańska organizacja ds. bezpieczeństwa drogowego. Jak udało się ustalić, wadliwe osłony poduszek były produkowane w okresie od 29 czerwca 2021 roku do 8 września 2021 roku. Łącznie trafiły do 7600 aut Tesli.

Właściciele wadliwych egzemplarzy zostaną powiadomieni o problemie i wezwani do serwisu najpóźniej 7 stycznia 2022 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)