Elektryczna dacia stanęła w płomieniach. Drugi taki przypadek w Europie

Pożar elektrycznej dacii w Rumunii. Samochód został doszczętnie zniszczony
Pożar elektrycznej dacii w Rumunii. Samochód został doszczętnie zniszczony
Źródło zdjęć: © Facebook | Dacia Spring Romania

17.05.2023 14:16, aktual.: 17.05.2023 19:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pewna kobieta w Rumunii odwoziła swojego syna ze szkoły elektryczną dacią spring. Nagle wpadła w panikę, bo spod samochodu zaczęły wydobywać się dziwne dźwięki i gęsty dym.

Właściciel pojazdu zamieścił informację o zdarzeniu na grupie Dacia Spring Romania na Facebooku i dodał zdjęcia przedstawiające następstwa pożaru. Sytuacja miała miejsce, gdy jego żona prowadziła samochód w pobliżu ich domu w okręgu Temesz w zachodniej Rumunii.

Kobieta odwoziła syna ze szkoły i wpadła w panikę, gdy usłyszała głośny hałas spod pojazdu. Było to "połączenie syczenia i pisków". Wtedy zadzwoniła do męża i powiedziała mu, że spod samochodu, w okolicy, w której znajduje się bateria, zaczyna wydobywać się gęsty dym.

Przyczyny pożaru ustalą eksperci z głównej fabryki Dacii w Mioveni
Przyczyny pożaru ustalą eksperci z głównej fabryki Dacii w Mioveni© Facebook | Dacia Spring Romania

Żonie właściciela samochodu udało się dojechać do domu, gdzie natychmiast zatrzymała się i wraz z synem wysiadła z pojazdu. Piętnaście minut później elektryk był całkowicie pochłonięty przez płomienie. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że samochód został już doszczętnie zniszczony przez ogień.

Jako pierwotną przyczynę incydentu zidentyfikowano zwarcie, ale nie ustalono, czy dotyczyło to akumulatora, czy elementów układu elektrycznego. Ten fakt mają zbadać eksperci z głównej fabryki Dacii w Mioveni. Właściciel miał ten samochód od nowości, przez półtora roku, i do tej pory był z niego bardzo zadowolony.

Pożar elektrycznej dacii spring jest pierwszym tego typu incydentem w Rumunii i drugim w Europie z udziałem "wiosennego" modelu. Pierwszy zgłoszony pożar miał miejsce we Włoszech w listopadzie 2022 r., kiedy pojazd zapalił się na parkingu podczas ładowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)