Ford F-150 Lightning naprawdę się sprzedaje. I to jak! Klienci: "To najlepsza rzecz, jaką kupiłem"

Ford F‑150 Lightning naprawdę się sprzedaje. I to jak! Klienci: "To najlepsza rzecz, jaką kupiłem"

Dzięki bagażnikowi z przodu, Ford F-150 Lightning jest niesłychanie praktycznym pick-upem
Dzięki bagażnikowi z przodu, Ford F-150 Lightning jest niesłychanie praktycznym pick-upem
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Ford
Marcin Łobodziński
21.08.2022 06:46, aktualizacja: 10.03.2023 13:42

To, że Ford F-150 w USA jest hitem, wiemy od dziesięcioleci. Jednak wydaje nam się, że Ameryka to tylko duże silniki V8 na benzynę. Tymczasem najnowsze wcielenie tego pick-upa o nazwie Lightning jest elektryczne i sprzedaje się świetnie.

Od premiery rynkowej, czyli początku roku, do użytkowników trafiło już ponad 4400 egzemplarzy elektrycznego pick-upa. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy od rozpoczęcia dostaw, klienci ze wszystkich 50 stanów USA otrzymali choć jeden egzemplarz. Sprzedaje się go także w Kanadzie.

Teksas będący amerykańską stolicą pick-upów oraz Kalifornia, czyli "zielony" stan USA, to rynki, na których sprzedano najwięcej fordów F-150 z napędem elektrycznym.

Pierwsi klienci już doświadczyli zalet Lightninga. Nie tylko radzi on sobie w codziennych obowiązkach, ale też z przewożeniem ciężkich ładunków czy ciągnięciem wielkich przyczep.

Ford F-150 Lightning
Ford F-150 Lightning© fot. mat. prasowe/Ford

Przypomnę, że napęd elektryczny generuje tu moc 430 lub 571 KM i w tej mocniejszej odmianie aż 1051 Nm momentu obrotowego. Do 96 km/h rozpędza się ona w 4 sekundy, ma 907 kg ładowności oraz 4,5 tony uciągu. Ma też bagażnik z przodu.

Zasięg to odpowiednio 370 km dla słabszej i 480 km w mocniejszej wersji. Ta druga ma akumulator o pojemności 131 kWh.

Jakby tego było mało, samochód podłączony do domowej sieci może dać 9,6 kW mocy awaryjnego zasilania. Kiedy nastąpi awaria dostawy prądu do domu, ford automatycznie przechodzi z trybu ładowania w tryb zasilania. W plenerze można korzystać z Lightninga jak z przenośnego power banku generującego moc 2,4 kW. Fordem F-150 można podładować inne auto elektryczne.

Gigantyczny sukces tego pick-upa potwierdzają liczne ankiety wśród klientów. W jednej z nich prawie 80 proc. klientów zadeklarowało, że F-150 Lightning będzie ich pierwszym całkowicie elektrycznym pojazdem w ich gospodarstwie domowym. Jeden z klientów powiedział wprost: "F-150 Lightning to najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek kupiłem".

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)