Ineos zapowiada elektryczną terenówkę 4x4. Premiera w 2026 roku

Ineos zapowiada elektryczną terenówkę 4x4. Premiera w 2026 roku

Ineos Grenadier
Ineos Grenadier
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Ineos Automotive
17.04.2023 17:41, aktualizacja: 17.04.2023 18:57

Ineos Automotive nie zamierza poprzestać tylko i wyłącznie na produkcji modelu Grenadier. Brytyjska marka, będąca firmą-córką chemicznego potentata, za trzy lata wprowadzi do swojej gamy elektryczną terenówkę.

Historia motoryzacyjnego odłamu firmy Ineos bez wątpienia jest jedną z najciekawszych opowieści w świecie czterech kółek. Sir Jim Ratcliffe, właściciel tego gigantycznego koncernu, nie mógł pogodzić się z końcem produkcji pierwszego Land Rovera Defendera po 33 latach. Gdy Land Rover odmówił odsprzedania licencji, Ratcliffe uznał, że sam stworzy swojego własnego Defendera.

Tak narodził się Ineos Grenadier – samochód terenowy od firmy, która jeszcze kilka lat wcześniej nie miała praktycznie nic wspólnego z motoryzacją. Ineos jednak wcale nie chce kończyć na jednym modelu. Skoro marka już jest, przydałoby się ją rozwinąć. Takim oto sposobem Brytyjczycy ogłosili właśnie, że już za trzy lata w ich gamie pojawi się samochód elektryczny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nietypowy test nowego Mercedesa klasy G: jak się żyje z luksusową terenówką na co dzień

Oczywiście znów będziemy mieli do czynienia z terenówką, która ma napęd 4x4. Tak samo jak w przypadku Grenadiera, Ineos planuje ścisłą współpracę z austriacką firmą Magna. Jaki ma być ten samochód? Zwinniejszy i mniejszy niż Grenadier, lecz nadal oferujący kapitalną jazdę w terenie i imponujące osiągi. O tym, czym dokładnie będzie ten model, dowiemy się jednak dopiero w 2026 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)