Mercedes EQS to statek kosmiczny na kołach. Przy wnętrzu Niemcy przeszli samych siebie

Mercedes EQS to statek kosmiczny na kołach. Przy wnętrzu Niemcy przeszli samych siebie

Mateusz Lubczański
20.07.2021 09:04, aktualizacja: 30.09.2022 18:10

Jest elektryczny, ma 3 gigantyczne ekrany w środku, skrętną tylną oś, sam otworzy ci drzwi, a na jednym ładowaniu przejedzie więcej niż niejeden benzyniak. Pierwszy mercedes EQS już pojawił się w Polsce. Zobacz na filmie, jak prezentuje się z bliska.

Gdyby wymieniać wszystkie możliwości tego samochodu, cały wykład zająłby co najmniej kilka godzin. Zacznę więc może od najważniejszych elementów: dzięki niskiemu oporowi aerodynamicznemu (który nie przekracza Cx=0,20) oraz akumulatorowi o pojemności ok. 107 kWh, EQS jest w stanie przejechać nawet 770 km - i to nawet pomimo faktu, że "na sucho" waży ok. 2,5 tony.

EQS sam otworzy przed tobą drzwi, nauczy się twoich tras, pozna cię po głosie, twarzy lub odcisku palca. Reaguje na komendy głosowe. Będzie oferowany w dwóch wersjach - z napędem na tył i mocą 330 KM oraz napędem na cztery koła (dodatkowo skrętne, a jak!) i mocą 523 KM. EQS ma tyle momentu obrotowego, że mógłby góry przenosić, a jeśli znajdziesz wystarczająco szybką ładowarkę, akumulator uzupełnisz w ok. pół godziny.

Na razie producent nie podał cen - te, które wylądowały w mediach, nie zgadzają się z przewidywaniami importera. Wiadomo jednak, że już klienci zapisują się na pierwsze egzemplarze, które mają do nich trafić do końca roku. Trudno się dziwić - EQS robi piorunujące wrażenie. Jest to możliwe dzięki nowej, przeznaczonej dla elektryków platformie i niezwykłym proporcjom. Zresztą, zobaczcie sami - pierwszy egzemplarz już pojawił się w Polsce.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)