Nowe doniesienia o Cybertrucku. Nowa tesla rozczaruje zasięgiem na premierę?

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
Źródło zdjęć: © Twitter | Tesla
Kamil Niewiński

17.07.2023 16:57, aktual.: 17.07.2023 20:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tesla Cybertruck pierwotnie miała pochwalić się zasięgiem na poziomie nawet 1000 km. Ten poziom nie zostanie jednak raczej osiągnięty, a coraz bardziej wątpliwe jest, że wersja z zasięgiem 800 km pojawi się w wyczekiwanym dniu premiery.

Tesla Cybertruck to jednym z najbardziej intrygujących projektów na motoryzacyjnym rynku. Jednym z powodów jest fakt, że pomimo oficjalnej prezentacji pod koniec 2019 roku… nadal nie trafił on do produkcji. Cierpliwość klientów została przez ostatnie kilkadziesiąt miesięcy wystawiona na ogromną próbę, tym bardziej, że finalna data premiery auta była już kilkukrotnie przesuwana.

Teraz jednak nareszcie wszystko wydaje się iść w dobrą stronę. 15 lipca 2023 r. Tesla na swoim oficjalnym koncie na Twitterze poinformowała o wyprodukowaniu pierwszego Cybertrucka w gigafabryce w Teksasie. Teraz wszystko pójdzie jak z płatka? Okazuje się, że wcale tak nie musi być.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tesla zapewniała w 2019 r., że na start otrzymamy wersje samochodu z zasięgiem na poziomie nawet 1000 km. To jednak okazało się mrzonką, a nowe ustalenia mówiły o 500 milach, czyli lekko ponad 800 km. Nowe informacje użytkownika Bearded Tesla, zebrane podczas rozmów z pracownikami, mówią jednak o tym, że finalnie pierwsza wersja Cybertrucka ma mieć baterię umożliwiającą przejechanie "zaledwie" 350 mil (ok. 515 km).

Wynik ten nie jest porywający, a wręcz przeciętny. Wiele zagranicznych źródeł wydaje się potwierdzać doniesienia z Twittera, lecz na ich oficjalne potwierdzenie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jeżeli jednak są one prawdą, będzie to kolejna spora wpadka powiązana z Cybertruckiem. Tym bardziej że konkurencyjny Chevrolet Silverado właśnie wszedł na rynek amerykański z zasięgiem 450 mil (ok. 725 km).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)