Nowy Volkswagen Passat wyłącznie z napędem elektrycznym? To bardzo prawdopodobne

Nowy Volkswagen Passat wyłącznie z napędem elektrycznym? To bardzo prawdopodobne

ID Vizzion jako następca Passata? To całkiem prawdopodobne.
ID Vizzion jako następca Passata? To całkiem prawdopodobne.
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Aleksander Ruciński
12.02.2020 14:09, aktualizacja: 13.03.2023 13:29

Segment D wymiera - wiadomo to nie od dziś. Klienci zamiast limuzyn i kombi klasy średniej coraz chętniej wybierają crossovery i SUV-y, co skłania producentów do poszukiwania nowych rozwiązań. Wiele wskazuje, że ofiarą takiego stanu rzeczy będzie Volkswagen Passat, który w kolejnej generacji może zostać zastąpiony modelem elektrycznym.

Rozwój elektromobilności jest obecnie nadrzędnym celem koncernu Volkswagena. Niemiecki plan na najbliższe lata obejmuje głównie premiery modeli napędzanych prądem. Wśród nich może znaleźć się następca Passata - tak przynajmniej twierdzi Johan de Nysschen - dyrektor operacyjny amerykańskiego oddziału Volkswagena.

W wywiadzie udzielonym magazynowi Roadshow, de Nysschen stwierdził, że cykl życia Passata dobiega końca i trzeba liczyć się z tym, że jego następca prawdopodobnie nie będzie dostępny z silnikiem spalinowym. Rokowania dotyczą na razie wyłącznie amerykańskiej wersji modelu, która pod względem technicznym mocno różni się od europejskiej. Co więcej, Passat z USA przeszedł niedawno facelifting, co oznacza, że pozostanie z nami jeszcze przez kilka lat.

Co będzie później? Nieoficjalnie mówi się o planach wdrożenia produkcyjnego odpowiednika konceptu ID Vizzion z 2018 roku, który jest eleganckim i nowoczesnym sedanem z napędem elektrycznym, baterią o pojemności 111 kWh i dwoma silnikami o łącznej mocy 306 KM. Szczególnie imponująco zapowiada się maksymalny zasięg szacowany na 665 km.

Na razie są to jednak wyłącznie spekulacje mające początek w stwierdzeniach dyrektora amerykańskiego oddziału Volkswagena. Czy w Europie sytuacja będzie wyglądać podobnie? Cóż, u nas też nietrudno zaobserwować malejące zainteresowanie spalinowymi modelami klasy średniej. Elektryki za to zyskują na popularności. Czas pokaże...

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)