Powrót do przyszłości. DeLorean wróci jako model EVolved

Powrót do przyszłości. DeLorean wróci jako model EVolved

DMC DeLorean
DMC DeLorean
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/DMC
Mateusz Lubczański
15.02.2022 11:06, aktualizacja: 10.03.2023 14:16

Kultowy dzięki roli w filmie Zemeckisa DMC DeLorean ma szansę na powrót na drogi. Największy dostawca części do tego modelu na razie obiecuje niewiele, ale już wiadomo, że auto ma mieć napęd elektryczny.

Chyba żaden samochód filmowy nie rozpalał tak wyobraźni widzów. "Jeśli zamierzasz zbudować wehikuł czasu w samochodzie, dlaczego nie zrobić tego ze stylem?" – pytał Emmet Brown w "Powrocie do przyszłości". Nie można było wybrać lepszego auta – podnoszone drzwi, nielakierowane nadwozie, doskonałe linie.

Poznaj historię DMC DeLoreana:

Inna sprawa, że delorean napędzany był przez anemiczny silnik V6 generujący 130 KM składany był w Irlandii Północnej w zakładzie podzielonym na katolików i protestantów, a auta trafiające do Stanów naprawiano już po rozładunku. Nie miało to jednak znaczenia. DMC DeLorean stał się kultowy.

Teraz prawa do DeLorean Motor Company są w ręku Stephena Wynne, który zajmuje się sprzedażą części i opieką mechaniczną nad deloreanami na drogach. Na swoim twitterze pochwalił się krótkim filmikiem i linkiem do rejestracji nieujawnionego jeszcze egzemplarza. Premiera nowego modelu ma mieć miejsce jeszcze w 2022 roku.

To jeszcze nie koniec. Rok temu Italdesign (studio założone przez Giugiaro odpowiedzialnego za "pierwszego" DeLoreana) podzieliło się bardzo podobną grafiką.

Autocar spekuluje, że auto może mieć napęd elektryczny dostarczany przez brytyjskiego Williamsa, który opracowuje takie układy do samochodów produkowanych w małych liczbach. Italdesign podpisał niedawno z Brytyjczykami umowę dot. współpracy. Pozostaje więc wyczekiwać kolejnych informacji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)