Project Maybach Virgil Abloh to najdziwniejszy off-roader, jakiego dziś zobaczysz

Project Maybach Virgil Abloh to najdziwniejszy off-roader, jakiego dziś zobaczysz

Project Maybach x Virgil Abloh Concept
Project Maybach x Virgil Abloh Concept
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Maybach
Aleksander Ruciński
06.12.2021 10:30, aktualizacja: 10.03.2023 14:33

Kilka dni po nagłej śmierci projektanta mody Virgila Abloha Daimler pochwalił się ostatnim projektem współtworzonym przy jego udziale. Mowa o luksusowej terenówce, która wygląda bardzo specyficznie.

Sam producent określa to dzieło mianem "dwumiejscowego, terenowego coupe z napędem elektrycznym". Auto ma stanowić zapowiedź tego, jak mogą wyglądać podróże w przyszłości stojącej pod znakiem prądu.

Zespół projektowy odpowiedzialny za stworzenie pojazdu dostał całkowicie dowolną rękę. Pod przewodnictwem Abloha i Gordena Wagenera powstało coś, obok czego trudno przejść obojętnie. Nadwozie mierzy blisko 6 metrów i prezentuje się bardzo osobliwie.

Głównie za sprawą zewnętrznego orurowania, które przy okazji pełni rolę elementów nośnych. Specyficznie prezentuje się też okrągłe oświetlenie LED i podświetlana atrapa chłodnicy. Tuż nad nią znajdziemy półprzezroczystą maskę z panelami solarnymi pozwalającymi ładować akumulatory.

Project Maybach x Virgil Abloh Concept
Project Maybach x Virgil Abloh Concept© mat. prasowe / Maybach

Wnętrze jest oczywiście nie mniej ciekawe od nadwozia. Kierowca i pasażer mają do dyspozycji obszerne fotele, które przypominają luksusowe, domowe meble. Przestrzeni nie brakuje.

Napęd jest elektryczny, choć Maybach nie zdradza żadnych szczegółów technicznych. Zresztą to i tak bez znaczenia. Biorąc pod uwagę, że to pokazowy koncept, nie ma też szans na seryjną produkcję. Pozostanie jedynie eksponatem muzealnym i ciekawą pamiątką po niedawno zmarłym Ablohu.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)