Tesla Model 3 Long Range podrożała. Niby niewiele, ale już nie załapie się na dopłaty

Tesla Model 3 Long Range podrożała. Niby niewiele, ale już nie załapie się na dopłaty

Cenniki Tesli Model 3 ostatnio zmieniają się jak w kalejdoskopie
Cenniki Tesli Model 3 ostatnio zmieniają się jak w kalejdoskopie
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
20.11.2021 10:06, aktualizacja: 10.03.2023 15:13

Inflacja szaleje, co znajduje swoje odzwierciedlenie również w cenach aut. Samochodem, który niedawno podrożał, jest Tesla Model 3 Long Range. Cena wzrosła o 5 tys. zł. To kwota, która wbrew pozorom dla wielu klientów może być nie do przejścia.

Tesla Model 3 Long Range do niedawna kosztowała 244 990 zł. Teraz producent zdecydował się podnieść tę kwotę do 249 990 zł. Przy takich sumach 5 tys. zł wydaje się niewielką różnicą. Klienci zapewne w ogóle by jej nie odczuli, gdyby nie fakt, że przez to auto nie mieści się już w limitach polskich dopłat.

Dla przedsiębiorców chcących skorzystać z programu "Mój elektryk" to spora zmiana. Ci, którzy chcieliby wziąć auto na firmę i wykorzystywać je firmowo oraz prywatnie, mogą odliczyć tylko 50 proc. podatku VAT. W takim wypadku warunkiem uzyskania dopłaty jest wartość pojazdu nieprzekraczająca 248 206 zł brutto. Jak donosi portal elektrowoz.pl. Tesla Model 3 Long Range jest więc o 1784 zł za droga.

Klientom, którzy chcieliby zmieścić się w limicie i tym samym uzyskać dopłatę w ramach programu "Mój elektryk" nie zostaje więc nic innego jak twarde negocjacje. Niestety Tesla nie słynie ze skłonności do ustępstw na tym polu.

Drugim wyjściem jest zakup samochodu na firmę z odliczeniem 100 proc. VAT, co oznacza deklarację użytkowania pojazdu wyłącznie w celach służbowych. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się jednak wybór tańszej wersji, wycenianej na 219 990 zł, która bez problemu mieści się w limitach programu "Mój elektryk".

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)