Tesla Model 3 z nowym rekordem Guinnessa za najkrótszy czas ładowania w podróży

Tesla Model 3 z nowym rekordem Guinnessa za najkrótszy czas ładowania w podróży

Tesla Model 3 jest naprawdę wydajnym elektrykiem.
Tesla Model 3 jest naprawdę wydajnym elektrykiem.
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
14.09.2020 09:37, aktualizacja: 13.03.2023 12:58

15 godzin i 46 minut jazdy, 1 godzina i 32 minuty ładowania - tak wyglądała rekordowa podróż teslą model 3 przez całą Wielką Brytanię. Wszystko po to by pokazać, że podróżowanie elektrykiem na długich dystansach nie musi być uciążliwe.

Alexander Sims (kierowca Formuły E), Dean Fielding (aktywista ekologiczny) oraz David Peilow (specjalista od aut elektrycznych) postanowili sprawdzić, jak seryjna tesla model 3 sprawdzi się w trasie przez całą Wielką Brytanię - od John o' Groats do klifów Land's End.

Celem było uzyskanie jak najkrótszego łącznego czasu ładowania i udowodnienie, że przy odpowiednio rozbudowanej infrastrukturze, podróżowanie elektrykiem może być równie szybkie i wygodne, jak w przypadku aut spalinowych.

Panowie wystartowali z zamiarem pobicia dotychczasowego rekordu w czasie ładowania, który wynosił 3 godzinny i 44 minuty. Ustanowiono go w 2015 roku teslą model s. Od tego czasu zarówno wydajność aut elektrycznych, moc ładowarek oraz ich liczba zauważalnie wzrosły, a rezultat osiągnięty 12 września 2020 roku jest tego najlepszym dowodem.

Na pokonanie liczącej ponad 800 mil trasy elektryczna tesla model 3 z 3 osobami na pokładzie potrzebowała 15 godzin i 46 minut, z czego na ładowanie poświęcono tylko 1 godzinę i 32 minuty - dotychczasowy rekord został zmiażdżony.

Podczas podróży auto było ładowane 4-krotnie. Raz na superchargerze Tesli o mocy do 150 kW i 3 razy na 350-kilowatowych ładowarkach Ionity umożliwiających szybkie zapełnienie baterii. Warto wspomnieć, że liczba stacji ładowania na Wyspach sukcesywnie rośnie. Niewykluczone więc, że w przyszłości uda się uzyskać jeszcze lepsze rezultaty.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)