Tesla na autopilocie jechała przez kałużę. Nagle pojazd zwariował

Tesla zjechała z drogi i wpadła do wód powodziowych na poboczu
Tesla zjechała z drogi i wpadła do wód powodziowych na poboczu
Źródło zdjęć: © YouTube

23.08.2023 17:23, aktual.: 25.08.2023 08:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pewien kierowca z USA udostępnił kanałowi YouTube Wham Baam Teslacam nagranie z kamery samochodowej, na którym widać, jak jego model 3 wpada do wody na zalanym poboczu drogi podczas korzystania z FSD Beta.

System FSD, czyli Full Self Driving (pełna zdolność do samodzielnej jazdy) obejmuje wszystkie funkcje podstawowego autopilota i rozszerzonego autopilota - rozpoznaje znaki stopu i sygnalizację świetlną, a także, przy aktywnym nadzorze kierowcy, automatycznie zwalnia i zatrzymuje samochód po zbliżeniu się do nich lub pomaga w kierowaniu pojazdem na wyraźnie oznaczonych pasach ruchu i wykorzystuje tempomat uwzględniający sytuację drogową.

FULL SELF DRIVING TESLA CRASH INTO A POND

Omawiany system raczej nie zadziałał tak, jakby się spodziewał bohater niedawnego filmu opublikowanego w serwisie YouTube. Kierowca twierdzi, że jechał autostradą w okolicach Mono City w Kalifornii z prędkością około 97 km/h z włączoną funkcją FSD Beta. W miarę rozwoju zdarzenia mężczyzna minął jasnopomarańczowy znak, który oznacza, że droga jest zalana, choć twierdził, że podobne znaki znajdują się w okolicy również bez obecności wody.

Kierowca dodał też, że system FSD Beta w modelu 3 nie zwolnił odpowiednio podczas przekraczania strumienia wody, co spowodowało, że samochód skręcił w lewo, zjechał z drogi i wpadł do zbiornika na poboczu. Pojazd udało się później wyciągnąć. Na tym etapie kierowca nie otrzymał żadnej informacji od Tesli o naprawie, ale podejrzewa, że samochód zostanie spisany na straty. Warto pamiętać jednak, że wszelkie systemy wspomagania kierowców, jak zaznacza producent, muszą być pod ciągłym nadzorem człowieka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)