Volkswagen planuje wznowić sprzedaż e‑up!-a, by zaspokoić popyt na tanie elektryki

Volkswagen e-up! nie wróci jednak do Polski
Volkswagen e-up! nie wróci jednak do Polski
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński

20.01.2022 10:43, aktual.: 10.03.2023 14:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Volkswagen e-up! zniknął z rynku. Jak się jednak okazuje, nie na stałe. Niemieckie media donoszą o planach marki związanych z przywróceniem go do oferty. Trudno się temu dziwić, gdyż na rynku brakuje prostych i tanich samochodów na prąd.

W ostatnich kilkunastu miesiącach elektryczna wersja Volkswagena Up!-a cyklicznie pojawiała się i znikała z oferty. Przyszłość samochodu, szczególnie w rodzimych Niemczech była niepewna. Nieoficjalnie dlatego, że nie opłacało się sprzedawać tak taniego auta o kwotę pomniejszoną rządowymi dopłatami, oficjalnie z powodu popytu, za którym nie nadążała produkcja.

Sukces takich modeli jak Dacia Spring czy Renault Zoe pokazuje jednak, że zapotrzebowanie na małe i niedrogie elektryki jest zaskakująco wysokie. To skłoniło Volkswagena do ponownego rozważenia decyzji.

"Tymczasowo wycofaliśmy e-up!-a z rynku w 2020 roku, ponieważ czas dostawy drastycznie się wydłużył z powodu dużego popytu. Teraz podjęto decyzję o ponownym wprowadzeniu e-up!-a do programu zamówień" - możemy przeczytać w oświadczeniu marki opublikowanym przez Automotive News Europe.

Jak donosi portal Automobilwoche, niemieccy dealerzy podobno już przygotowują się na pierwsze zamówienia. Informacje potwierdził też lokalny oddział Nextmove - usługodawcy najmu długoterminowego.

Elektryczny e-up! z zasięgiem do 250 km może okazać się złotym środkiem dla wielu klientów wykorzystujących auto głównie w mieście. Sukces w dużej mierze zależy jednak od cen. Nieoficjalnie mówi się o około 25 tys. euro. Warto wspomnieć, że w ostatnim polskim cenniku było to 99 490 zł. W rozmowie z dziennikarzem Autokultu przedstawiciel Volkswagena potwierdził jednak, że nie ma planów, by wprowadzić ten model do oferty w naszym kraju.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)