Złote, ale w skromnej liczbie. Ostatnie 18 sztuk BMW i3 w pożegnalnej edycji

Złote, ale w skromnej liczbie. Ostatnie 18 sztuk BMW i3 w pożegnalnej edycji

Ostatnie sztuki kompaktowego elektryka trafiły do centrum wystawowego
Ostatnie sztuki kompaktowego elektryka trafiły do centrum wystawowego
Źródło zdjęć: © BMW Welt/Facebook
08.08.2022 11:32, aktualizacja: 10.03.2023 13:45

Kilkanaście końcowych BMW i3 trafiło do BMW Welt, a następcę niedużego elektryka mamy poznać w 2025 r.

To już oficjalne – produkowane od 2013 r. BMW i3 przeszło do historii. Specjalna czarno-złota seria i3 trafiła do centrum wystawowego BMW Welt w Monachium, informuje portal Cleantechnica.com.

BMW i3 było pierwszym autem od niemieckiego producenta, które tak skutecznie wykorzystało i rozwinęło technologię napędu elektrycznego w masowej produkcji. Sukces modelu, który znalazł ponad ćwierć miliona nabywców, jest porównywalny z innym, elektrycznym weteranem - Nissanem Leafem (którego produkcja też dobiega końca).

W historii modelu wyprodukowano ponad 250 tys. i3
W historii modelu wyprodukowano ponad 250 tys. i3© BMW/mat. prasowe

Model, którego popularność przytłumiła premiera Tesli Model 3 , przestał być produkowany w USA już w ubiegłym roku (2021). W Chinach natomiast oznaczenie "i3" funkcjonuje pod postacią sedana segmentu D. Jest on w istocie Serią 3, która ma wydłużony rozstaw osi.

Bezpośredni kontynuator i3 nie jest jeszcze znany. BMW z jednej strony tym mianem określa iX1, niemniej trudno szukać tu jakiekolwiek kontynuacji i małego choć podobieństwa.

Sytuacja może się wyjaśnić w 2025 r. Wtedy na rynek mają trafić przedstawiciele linii "Neue Klasse" w tym - rzecz jasna - elektryczna Seria 3. Wydaje się zatem logiczne, że otrzyma stempel "i3", choć będzie miała inny charakter niż poprzedni model o tym oznaczeniu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)