Pożegnajcie BMW i3. Wiemy, kiedy pierwszy elektryk marki zniknie z rynku

Pożegnajcie BMW i3. Wiemy, kiedy pierwszy elektryk marki zniknie z rynku

BMW i3 pozwala wyróżnić się na drodze
BMW i3 pozwala wyróżnić się na drodze
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Lubczański
Aleksander Ruciński
28.01.2022 14:17, aktualizacja: 10.03.2023 14:20

BMW i3 debiutowało prawie osiem lat temu. Patrząc na futurystyczne linie, które ani trochę się nie zestarzały, trudno w to uwierzyć. Niestety, wszystko ma swój koniec — zgodnie z zapowiedziami, i3 zniknie z Europy w lipcu 2022 roku.

To bez wątpienia jeden z najważniejszych modeli we współczesnej historii marki. Pierwszy, który na dobre wprowadził ją w świat elektryfikacji, a przy okazji cieszył się sporym wzięciem klientów. Dość powiedzieć, że przed pandemią słupki sprzedaży rosły sukcesywnie z roku na rok. Później było już nieco gorzej.

Na tyle, że i3 ostatecznie zniknęło z USA w 2021 roku. Europejska wersja dołączy do amerykańskiej kilka miesięcy później — tak przynajmniej wynika ze słów brytyjskiego rzecznika prasowego BMW, cytowanego przez magazyn "Autocar".

Niestety, i3 nie doczeka się bezpośredniego następcy, jednakże ci poszukujący praktycznego i stosunkowo niewielkiego elektryka zostają z alternatywą w postaci Mini Electric. Nie należy też zapominać, że w drodze jest BMW iX1, które częściowo wypełni lukę.

Sama nazwa "i3" również nie odejdzie w zapomnienie, a to za sprawą sedana oferowanego w Chinach, który jest niczym innym jak elektryczną odmianą obecnej Serii 3 z wydłużonym rozstawem osi. Wydaje się jednak, że tak ciekawe auto, jakim było i3, zasługuje na coś więcej. Kto wie? Może BMW przynajmniej ma w planach specjalną edycję pożegnalną...

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)