Elektryczny Range Rover w 2025 roku, ale zamówisz go już za niedługo

Elektryczny Range Rover w 2025 roku, ale zamówisz go już za niedługo

Range Rover
Range Rover
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Land Rover
Kamil Niewiński
21.04.2023 11:05

Koncern Jaguar Land Rover w ciągu najbliższych kilku lat przejdzie olbrzymią transformację. Jedną z informacji przekazanych światu jest debiut elektrycznego Range Rovera. Chociaż wyjdzie on w 2025 roku, będzie do zamówienia już za parę miesięcy.

Grupa JLR (Jaguar Land Rover) może pochwalić się naprawdę imponującymi planami na dość niedaleką przyszłość. Jaguar ma przejść na produkcję wyłącznie samochodów elektrycznych, zaś marka Land Rover podzieli się na dodatkowe firmy. Od 2025 roku będziemy mogli mówić o Defenderze, Range Roverze oraz Discovery jako o osobnych bytach, które będą tworzyć swoją własną historię.

Skupmy się na chwilę na Range Roverze, na temat którego również otrzymaliśmy nowe wieści. Jak podaje portal Motor1, w 2025 roku ma zadebiutować pierwszy w pełni elektryczny model z tej linii/od tej marki (niepotrzebne skreślić). Nie powinno to dziwić mając na uwadze fakt, jak bardzo koncern JLR naciska na rozwój aut elektrycznych - łącznie wpompują w elektryfikację aż 15 miliardów funtów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowa platforma będzie mogła pochwalić się sporą uniwersalnością. Chociaż jest ona tworzona pod potrzeby jednostek elektrycznych, nic nie będzie stało na przeszkodzie, by na jej podstawie tworzyć również samochody spalinowe czy też hybrydowe. Range Rover, w przeciwieństwie do Jaguara, nie chce bowiem już teraz zamykać się na auta na prąd i nadal tworzyć pojazdy z innymi napędami.

Co jednak najciekawsze, mimo premiery przewidzianej w 2025 roku Range Rover zacznie przyjmować zamówienia na swojego pierwszego w historii elektryka zaskakująco wcześnie. Marka bowiem chce rozpocząć przedsprzedaż auta przed końcem 2023 roku. Być może Range Rover chce w taki sposób jak najszybciej zbadać zainteresowanie takim modelem i na jego podstawie planować dalsze ruchy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)