Elektryki przyszłości będą mieć mniejszy zasięg. Szef Audi wyjaśnia dlaczego

Elektryki przyszłości będą mieć mniejszy zasięg. Szef Audi wyjaśnia dlaczego

Audi e-tron Sportback oferuje nawet ponad 400 km zasięgu
Audi e-tron Sportback oferuje nawet ponad 400 km zasięgu
Źródło zdjęć: © Fot. Mateusz Lubczański
Aleksander Ruciński
16.02.2021 14:38, aktualizacja: 13.03.2023 10:08

Zasięg zauważalnie niższy niż w przypadku większości aut spalinowych to podstawowa wada przytaczana przez wielu przeciwników aut elektrycznych. Szef Audi, Markus Duesmann, twierdzi jednak, że w przyszłości auta na prąd będą pokonywać jeszcze krótsze dystanse.

Audi jest obecnie jedną z najprężniej działających marek w temacie rozwoju elektromobilności. Firma z Ingolstadt pokazała niedawno imponujące dzieło, jakim jest e-Tron GT. Dużą zaletą modelu, poza świetnym wyglądem i osiągami, jest maksymalny zasięg, który na pełnym ładowaniu wynosi nawet 488 km. Dla wielu klientów będzie to zapewne niezaprzeczalna zaleta. Szef marki, Markus Duesmann, twierdzi jednak, że elektryki przyszłości będą mogły pochwalić się mniej imponującymi wartościami.

Dlaczego? Powinniśmy przecież dążyć do tworzenia wydajniejszych akumulatorów i postarać się, by zasięg pojazdów elektrycznych zbliżył się do poziomu aut spalinowych - zapewne pomyśli większość czytających ten tekst. Duesmann ma jednak inne zdanie, stwierdzając, że duży zasięg po prostu nie będzie nam potrzebny.

W wywiadzie dla magazynu "Roadshow" przyznał, że wszystko rozbija się o odpowiednią dostępność stacji ładowania. Gdy te będą tak popularne jak stacje benzynowe, kierowcy nie będą musieli martwić się zasięgiem. Dzięki temu będzie można tworzyć samochody elektryczne z mniejszymi, lżejszymi i przede wszystkim tańszymi akumulatorami.

Z pewnością znajdzie się wiele osób, które przytakną szefowi Audi i w pełni się z nim zgodzą. Pytanie tylko czy większość klientów będzie miała podobne zdanie na ten temat. Na odpowiedź musimy poczekać co najmniej kilka lat, lecz już dziś widać, że elektromobilność niekoniecznie może rozwijać się w kierunku, którego się spodziewaliśmy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)