Ford Mustang Mach-E – nowa definicja ikony motoryzacji

Ford Mustang Mach-E – nowa definicja ikony motoryzacji

Autokult Elektromobilność
3 marca 2022

Prawdziwie elektryczny, prawdziwy Mustang, prawdziwy SUV. Mustang Mach-E to połączenie ognia i wody. Idealnie łączy w sobie ponad 50 lat dziedzictwa Mustanga z najnowocześniejszą technologią elektryczną.

Gdy po raz pierwszy świat usłyszał, że w planach marki Ford jest stworzenie elektrycznej wersji Mustanga, wiele osób miało wątpliwości, czy to słuszny kierunek. Wątpliwości pojawiło się jeszcze więcej, kiedy okazało się, że Ford Mustang Mach-E będzie SUV-em.

Jednocześnie wszyscy ci, którzy mieli już do czynienia z najnowszą odsłoną legendy, szybko pozbyli się powątpiewania i przekonali się, że Mach-E jest absolutnie godzien miana prawdziwego Mustanga. Według badania przeprowadzonego w USA blisko 90 proc. właścicieli Forda Mustanga Mach-E kupiłoby go ponownie bez żadnego zastanowienia.

Obraz

Nowy, ale kontynuujący wspaniałą historię

Mustang Mach-E redefiniuje pojęcie auta z charakterem. Ford stworzył nowego Mustanga gotowego na obecne czasy. Samochód wzbudzający emocje, podziw a jednocześnie pożądanie. Mustang Mach-E w sposób oczywisty czerpie z dziedzictwa i historii jednego z najlepiej rozpoznawalnych samochodów sportowych na świecie.

Zarówno zdecydowane i dynamicznie prowadzone linie nadwozia, kształt przednich reflektorów oraz tylnych lamp jak i sylwetka w stylu coupé celnie nawiązuje do ikonicznych kształtów, które od ponad 57 lat ściągają spojrzenia fanów motoryzacji na całym świecie. W wyglądzie Mustanga Mach-E łatwo odnaleźć obraz siły, doskonałych osiągów i sportowego charakteru.

Wygląd koresponduje z osiągami

To nie jest kolejny, zwykły samochód elektryczny. To prawdziwy Mustang. W Polsce Ford Mustang sprzedaje się przede wszystkim w wersji GT lub w wersji z dużą baterią i napędem na obie osie. Obie wersje dysponują fantastycznymi osiągami ale to Ford Mustang Mach-E GT jest tym, których tych emocji ma dostarczyć najwięcej

Już stylistyka nadwozia Mustanga Mach-E pokazuje, że osiągi to nie jest czcza obietnica, to gwarancja, że po wciśnięciu pedału przyspieszenia poczujemy dokładnie to, czego oczekujemy od Forda Mustanga. Każda wersja Mustanga Mach-E zachwyca dynamiką i osiągami, natomiast flagowa odmiana GT daje prawdziwie sportowe możliwości kierowcy. Dzięki mocy 487 KM i momentowi obrotowemu na poziomie 860 Nm Mach-E przyspiesza od 0 do 100 km/h nawet w zaledwie 3,7 sekundy. To o 0,6 sekundy szybciej niż spalinowy Mustang GT z silnikiem V8!

451180272969999983
451180272969999983

Jeszcze więcej możliwości wyboru

Decydując się na Mustanga Mach-E, można wybrać jedną z pięciu konfiguracji napędu.

Napęd na tylną oś lub na wszystkie koła, moc od 269 do 487 KM, zasięg od 400 do 610 km – to ty określasz swoje potrzeby i dokonujesz wyboru Dopasowanego do swoich potrzeb Forda Mustanga Mach-E.

Ford Mustang Mach-E jest dostępny aż w pięciu różnych konfiguracjach napędu, mocy oraz pojemności akumulatorów trakcyjnych. Możesz zdecydować samemu czy twoim priorytetem jest maksymalnie wydajne przyspieszenie czy też największy możliwy zasięg.

Możesz zdecydować się na wersję z napędem na wszystkie koła lub z klasycznym i charakterystycznym dla spalinowych modeli Mustanga napędem na tylną oś. W tych kwestiach nie ma złych wyborów, w każdej odsłonie Mustang Mach-E da ci wszystko to, czego oczekujesz od jazdy prawdziwym Mustangiem.

Styl bez żadnych kompromisów

Dynamiczna linia nadwozia połączona z praktycznością SUV-a. Choć Mustang Mach-E jest SUV-em, to jego wygląd nie pozwoli wątpić w jego sportowy rodowód. To wszystko przy maksimum praktyczności. Dynamiczna, nawiązująca do ikonicznego wyglądu Mustanga sylwetka karoserii to jedno, ale w przypadku Mustanga Mach-E nie zapomniano także o praktyczności.

Świadczy o tym przede wszystkim zaskakująco przestronne, eleganckie, pięcioosobowe wnętrze, które zachwyca przestrzenią wygospodarowaną dzięki rozstawowi osi wynoszącemu aż 2987 mm. Ponadto, bagażniki: przedni mieści 80 litrów bagażu, natomiast tylni nawet 519 litrów do linii dachu, niezależnie od napędu na tylną oś czy na wszystkie koła. Koncepcja sportowego samochodu została rozwinięta o tak ważną na co dzień praktyczność, bez kompromisów.

Obraz

Pewnie na każdej drodze

Ford Mustang Mach-E zawsze prowadzi się doskonale. Niezależnie od tego, czy do pokonania mamy kręte pozamiejskie drogi, szutrowe trakty czy miejskie, ciasne zakamarki, Mustang Mach-E zachwyca prowadzeniem. To właśnie sposób, w który prowadzi się Mustang Mach-E wyróżnia go na tle wielu podobnych do siebie samochodów elektrycznych.

Sportowe DNA jest odczuwalne po każdym naciśnięciu gazu i po każdym przejechanym kilometrze. Dzięki długiemu rozstawowi osi i dobrze zestrojonemu zawieszeniu uwagę zwraca także stopień komfortu podróżowania, idealnie dopasowany do charakteru tego samochodu. Niezależnie od tego, czy chcemy spokojnie przejechać codzienną drogę do pracy, czy zasmakować dynamicznych i krętych dróg, Mustang Mach-E zaskakuje swoją tożsamością - byciem jednocześnie prawdziwym SUV-em i prawdziwym Mustangiem.

Obraz

Nowe oblicze prawdziwego Mustanga

Przekonuje do siebie od pierwszego kilometra. Jeden z najciekawszych elektrycznych samochodów na rynku, a przy tym jednocześnie najbardziej kompletny i przełomowy Mustang w całej historii tej marki.

Poszukując samochodu wyróżniającego się swoim charakterem, ze względu na swój wygląd, prowadzenie, efektywność a także dziedzictwo, które za nim stoi, Ford Mustang Mach-E nie ma konkurencji. Nowa, przełomowa konwencja i postrzeganie Mustanga, jako elektrycznego SUV-a, jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania dzisiejszych kierowców.

Mach-E jest kontynuatorem wspaniałej legendy swoich ikonicznych przodków, a jednocześnie pisze zupełnie nowy, elektryzujący rozdział w historii tego najpopularniejszego modelu w historii samochodów sportowych. Tak właśnie na naszych oczach rodzi się nowa ikona motoryzacji!