Franciszek dostał BMW i3. To kolejny papamobile na prąd

Franciszek dostał BMW i3. To kolejny papamobile na prąd

Białe i3 będzie kolejnym elektrykiem w służbie u papieża
Białe i3 będzie kolejnym elektrykiem w służbie u papieża
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / BMW Group
Aleksander Ruciński
23.09.2021 07:36, aktualizacja: 10.03.2023 15:24

Już nawet papież przesiada się na elektryki. Włoski oddział BMW podarował Franciszkowi BMW i3. Co ciekawe, nie będzie to jedyny papamobile zasilany prądem.

Papież Franciszek ceni sobie skromne auta. Podczas pielgrzymek wybiera zazwyczaj proste, nierzucające się w oczy pojazdy. Był widywany m.in. na tylnej kanapie Forda Focusa czy kilku modeli Dacii. Teraz będzie poruszał się równie skromnym elektrykiem, jakim jest białe BMW i3.

Ten niewielki i niezbyt okazały samochód to prezent od włoskiego oddziału marki. "Firma, której mam zaszczyt przewodniczyć, zdecydowała się podarować Ojcu Świętemu BMW i3. To auto, które świadczy o naszym holistycznym podejściu do zrównoważonego rozwoju. Znajduje się w czołówce pod względem wpływu na środowisko, zarówno z punktu widzenia wykorzystania czystej energii w fazie produkcji, jak i odpowiedzialnego korzystania z zasobów, aż po recykling pod koniec cyklu życia" - powiedział Massimiliano Di Silvestre, prezes BMW Italia.

Co ciekawe, nie będzie to jedyny w pełni elektryczny pojazd w papieskiej flocie, bowiem w Watykanie służy już Nissan Leaf, a kilka miesięcy temu, w maju 2021 roku, podobne auto obiecał również Fisker. Samochód ma być gotowy w 2022 roku i w przeciwieństwie do opisywanego BMW, będzie wyróżniał się zmodyfikowanym dachem pozwalającym papieżowi na przyjęcie pozycji stojącej i pozdrawianie wiernych.

Póki co jednak to i3 dzierży miano najnowszego elektrycznego papamobile, co — jak twierdzą przedstawiciele BMW — doskonale współgra ze wskazaniami głowy Kościoła, zawartymi w encyklice "Laudato si", dotyczącej ochrony "wspólnego domu", jakim jest nasza planeta.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)