Szybko pożałował zakupu. Odkrył, że w aucie brakuje ważnego elementu

Szybko pożałował zakupu. Odkrył, że w aucie brakuje ważnego elementu

Hyundai Ioniq 5
Hyundai Ioniq 5
Źródło zdjęć: © WP Autokult | Maciej Skrzyński
Mateusz Lubczański
27.04.2023 11:09, aktualizacja: 27.04.2023 19:11

Ioniq 5 jest jednym z ciekawszych elektryków na rynku. Niestety, jeden z nowych właścicieli tego modelu przekonał się, że "wyjątkowa" edycja znacząco ogranicza jego możliwości.

Samochód elektryczny można ładować prądem zmiennym (np. z gniazdka), ale tempo uzupełniania energii nie będzie zdumiewające. By naładować auto np. w ciągu 20 minut potrzeba prądu stałego, co oznacza nieco większą wtyczkę – mówiąc najprościej.

Jeden z kanadyjskich klientów marki zakupił wersję "essential", czyli jak wskazuje nazwa, zawierającą tylko i wyłącznie podstawowe, najpotrzebniejsze elementy wyposażenia. Najwyraźniej złącze szybkiego ładowania nie jest na tej liście. Tam, gdzie powinno być, większe "wejście", jest po prostu zaślepka.

Typowe złącze ładowania samochodu elektrycznego
Typowe złącze ładowania samochodu elektrycznego© WP Autokult | Mateusz Lubczański

Odmiana "essential" powstała, by "załapać" się na dopłaty w Kanadzie. Sprzedano około 30 egzemplarzy, ale taki był plan. Później, gdy próg został zmieniony, wersję zlikwidowano.

Jak donosi portal "The Drive", dealer współpracuje z klientem i jest w stanie zagwarantować mu zamianę pojazdu, choć dokładne dane tej operacji pozostają oczywiście nieznane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)