Mustang na miarę przyszłych pokoleń. Ford Mustang Mach-E

Mustang na miarę przyszłych pokoleń. Ford Mustang Mach-E

Autokult Elektromobilność
3 marca 2022

Ford Mustang od niemal 60 lat jest ikoną motoryzacji. Ta passa trwa do dziś, a od niedawna jest kontynuowana przez nowy, elektryczny model Mustang Mach-E.

Za co motoryzacyjny świat pokochał Forda Mustanga? Za fantastyczny wygląd, świetne osiągi i prostotę. Jednak ten ostatni parametr, w przeciągu niemal sześciu dekad, ustąpił miejsca nowoczesności i multimedialności. Czasy się zmieniły, Mustang Mach-E nie zmienił się w tym, w czym zmieniać się nie musiał – stylistyka tego elektrycznego samochodu mocno nawiązuje do wieloletniej historii Mustanga. Osiągi? Niezmiennie zachwycają. Technologia? To rewolucja.

Porozmawiajmy o wszystkim – Ford Sync 4A

Innowacyjny system komunikacji i rozrywki Sync 4A to system, który z każdym przejechanym kilometrem "uczy się" kierowcy. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do jego preferencji. Ford Mustang Mach-E, wykorzystujący system Sync 4A, to samochód elektryczny, z którym można porozmawiać. Jak to możliwe?

Mustang Mach-E rozpoznaje naturalne komendy głosowe w języku polskim. Korzystając z nich, bez użycia jakichkolwiek przycisków czy ekranu dotykowego, możemy sterować takimi funkcjami jak nawigacja, połączenia telefoniczne, oświetlenie wnętrza, układ klimatyzacji oraz samym systemem rozrywki. System aktualizowany jest bezprzewodowo. Na to pozwala rozwiązanie określane jako Ford Power-Up, które uczy się zachowań kierowcy i ulepsza się w tle, w internetowej chmurze.

451180261947106927
451180261947106927

Kluczyki i klamki? Po co. System FordPass

Samochód odblokowywany jest smartfonem lub specjalnym kodem wpisywanym na drzwiach samochodu, a drzwi otwierane są przyciskiem, bez użycia klamki. To, co kilka lat temu można było zobaczyć w filmach science – fiction, dziś jest dostępne w aucie, z którego możemy korzystać na co dzień. FordPass to nowa interpretacja wygody i bezpieczeństwa.

Kluczyki zostały w domu? W Mustangu Mach-E to żaden problem, ponieważ auto możemy otworzyć i zamknąć, ale też uruchomić zapłon korzystając ze smartfona. Dzięki funkcji FordPass Connect. A jeśli zapomnimy telefonu to mamy jeszcze jedną opcję bezkluczykowego otwierania i uruchamiania samochodu, wystarczy wpisać przedtem zdefiniowany kod odblokowujący – zupełnie jak w smartfonie.

Z FordPass Connect możemy również regulować pozycję foteli i lusterek, zmienić rodzaj oświetlenia wnętrza czy styl wyświetlania komunikatów na tablicy rozdzielczej. Możemy też przygotować samochód do jazdy ustawiając odpowiednią temperaturę wnętrza czy podgrzewając fotele. Dostęp do Mustanga Mach-E z poziomu aplikacji FordPass jest możliwy z każdego miejsca na świecie. Wystarczy, że mamy dostęp do internetu.

Obraz

Podróż bez niespodzianek

Korzystanie z samochodu elektrycznego jest proste. Dłuższe podróże samochodem elektrycznym wymagają planowania? Tak. Podobnie jak każda podróż innym autem. Tyle że planer podróży w aplikacji FordPass, podpowie kierowcy, która trasa jest najbardziej optymalna.

Choć Ford Mustang Mach-E dysponuje (w każdej z wersji) imponującym zasięgiem przy w pełni naładowanych akumulatorach (nawet do 610km), to jednak naprawdę długie podróże wymagają doładowania ogniw, tak samo jak tankowania w przypadku samochodów z silnikami benzynowymi czy hybrydowymi.

Temu służy planer podróży w FordPass, także dostępny z poziomu centralnego ekranu zarządzającego multimediami i funkcjami samochodu. System sam dobierze liczbę i długość postojów koniecznych do doładowanie akumulatorów. O nic nie musimy się martwić, szukając nerwowo punktów ładowania na mapie. Ford zrobi to za nas.

Nowy wymiar motoryzacji

Technologia w Ford Mustang Mach-E to coś więcej niż tylko kilka dodatkowych funkcji. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom system Sync 4A przetwarza dane dwa razy szybciej niż jego poprzednia wersja. Co to oznacza dla nas, użytkowników?

Nowoczesne systemy multimedialne to nie tylko możliwość korzystania z ogromnych, niemal bezramkowych ekranów. Choć i w tej dziedzinie Mustang Mach-E ma czym się pochwalić.

Rozdzielczości ekranu przed kierowcą jak i ekranu centralnego o przekątnej 15,5” robią doskonałe wrażenie. Jednak kwintesencją postępu jest właśnie płynność i niezawodność działania systemu multimedialnego.

Sync 4A, jest dwa razy wydajniejszy i dwukrotnie szybciej przetwarza wszystkie dane niż poprzedni Sync 3, a jednocześnie na bieżąco uczy się i zapamiętuje nasze preferencje w trakcie użytkowania. To dzięki temu z każdym dniem obsługa jest maksymalnie intuicyjna i naturalna, bo dostosowana do naszych potrzeb.

Obraz

Pozostań online. Warto

Mustang Mach-E to najbardziej multimedialny Ford w historii. Aktualizacje oprogramowania Sync 4A oraz aplikacji bez konieczności odwiedzania serwisu. Bezterminowo. To, jak ważne jest bycie online przez cały czas udowodniły smartfony. Ich obsługa musi być płynna i niezakłócona, a ciągle aktualizacje systemu i aplikacji gwarantują, że topowe urządzenia pracują bez zakłóceń przez wiele lat, stając się coraz bardziej zoptymalizowane i pozyskując nowe funkcjonalności.

Dlaczego z samochodem miałoby być inaczej? Ford Mustang Mach-E sam informuje użytkownika o tym, jakiego typu aktualizacje są konieczne i jakie powinniśmy zainstalować. Jeśli wymaga to zwiększonego transferu dużej ilości danych, system pozwoli zaplanować synchronizację i aktualizację systemów na inny moment, np. gdy auto jest w zasięgu domowego Wi-Fi.

Dzięki temu samochód będzie zawsze gotowy do jazdy w najnowszej i najlepszej wersji, jego dotychczasowe funkcjonalności będą optymalizowane (np. niższe zużycie energii, zwiększenie efektywnego wykorzystania pojemności baterii czy szybsze ładowanie), a zupełnie nowe pojawią się w trakcie użytkowania, dzięki temu za kilka lat samochód będzie nowocześniejszy niż podczas zakupu.

Obraz

Ford Mustang Mach-E. Gotowy na jutro. Już dziś

Najnowsze technologie i cechy prawdziwego Mustanga. Podróżowanie elektrycznym Mustangiem Mach-E – dzięki rozwiązaniom online – jest naprawdę wygodne i trudno uwierzyć, że mogliśmy się bez tych rozwiązań obyć. Pojawienie się nowego Mustanga Mach-E, było przełomem. Można powiedzieć: prawdziwą rewolucją.

To auto pozostające zawsze online, dostosowane do indywidualnych preferencji użytkownika w każdym calu, pozwalające na poczucie technologii jutra już dziś, podczas każdej podróży. Ford Mustang Mach-E to w pełni elektryczny "connected car", który wyznacza standardy dla elektrycznych SUV-ów, i robi to z niepowtarzalnym, legendarnym charakterem. Ford Mustang Mach-E – możesz mieć legendę, a możesz mieć ikonę!