Nowa marka samochodów w Polsce. Seres będzie dostępny już od września

Nowa marka samochodów w Polsce. Seres będzie dostępny już od września

Tak prezentuje się pierwszy crossover marki SERES
Tak prezentuje się pierwszy crossover marki SERES
Źródło zdjęć: © mat. prasowe SERES
Mateusz Lubczański
07.09.2021 09:12, aktualizacja: 10.03.2023 15:28

Pojawienie się nowej marki motoryzacyjnej w Polsce to nie lada wydarzenie. Sprawa jest tym bardziej interesująca, że mówimy tu o chińskim producencie, który chce oferować wyłącznie samochody elektryczne. Oto co znajdziemy w ofercie.

Samochody mają być dostępne w Polsce już od 7 września 2021 roku. Za ich import – zarówno marki Seres, jak i Yutong – odpowiada firma Busnex, obsługująca Polskę i kraje bałtyckie. SERES 3, bo takie auto wyjedzie na polskie drogi, odnotował już debiut na Litwie.

SERES 3 to na razie jedyny model w polskiej ofercie
SERES 3 to na razie jedyny model w polskiej ofercie© mat. prasowe SERES

Marka Seres powstała jako SF Motors w 2016 roku w Californii, ale to część chińskiego Chongquing Sokon Group. Głównym doradcą został w 2016 roku Martin Eberhard, który zakładał znaną Teslę. Firma może też pochwalić się współpracą przy napędach z marką Huawei, która sprzedaje samochody Seres w swoich salonach. Plotki stwierdzają, że Huawei miał chrapkę na zakup całej firmy motoryzacyjnej.

Przejdźmy jednak do oferty. Seres 3 to elektryczny crossover o długości 4,3 m. Ma akumulator o pojemności 53 kWh (to raczej rynkowa średnia). Ogniwo to bezkobaltowa konstrukcja litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFEPO4). Silnik generuje 162 KM. Producent informuje o zasięgu wynoszącym 405 km, ale mierzonym w niezbyt realistycznym i przestarzałym cyklu NEDC. Podano też czas ładowania wynoszący 30 minut, ale nie wskazano maksymalnej mocy, jaką może przyjąć Seres 3.

Seres 3 ma kosztować 37 tys. euro (167 tys. zł). Samochody objęte są 5-letnią gwarancją, a akumulatory 8-letnią (lub do 120 tys. km).

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)