Nowa spółka Volkswagena zajmie się produkcją akumulatorów. Szukają specjalistów do pracy

Nowa spółka Volkswagena zajmie się produkcją akumulatorów. Szukają specjalistów do pracy

Nowa spółka Volkswagena zajmie się produkcją akumulatorów. Szukają specjalistów do pracy
Marcin Łobodziński
28.05.2022 10:40, aktualizacja: 10.03.2023 13:56

Grupa Volkswagen powołała zarząd spółki, która ma się zająć produkcją akumulatorów do samochodów elektrycznych. Dzięki temu Volkswagen ma stać się ważnym graczem na globalnym rynku tych podzespołów.

Ma być to niezależna, europejska spółka zarządzana przez Franka Blome z sześcioosobowym zarządem, w skład którego wchodzą eksperci z dziedziny technologii, zaopatrzenia, produkcji i finansów. Zarząd rozpocznie pracę 1 lipca w Salzgitter i będzie nadzorował cały proces wytwarzania akumulatorów do aut elektrycznych, od pozyskiwania i przetwarzania surowców, poprzez rozwój ogniw po zarządzanie sześcioma pierwszymi gigafabrykami firmy.

Spółka ma się zająć także innymi obszarami związanymi z wykorzystaniem akumulatorów, np. jako domowe magazyny energii czy recyklingiem. Siedziba spółki będzie się mieścić w Salzgitter, które jest centrum akumulatorów Grupy Volkswagen w Europie.

W skład zarządu wchodzą:

  • Prezes Zarządu Frank Blome
  • Dyrektor ds. operacyjnych Sebastian Wolf – ma być odpowiedzialny min. za planowanie, budowę i działalność planowanych fabryk ogniw w Europie.
  • Dyrektor finansowy Kai Alexander Müller - będzie odpowiadał za controlling i księgowość, zarządzanie finansami oraz relacje inwestorskie.
  • Dyrektor ds. technologii Soonho Ahn - będzie odpowiadał m.in. za procesy technologiczne i rozwój produktów, ich testowanie i analizę wyników.
  • Dyrektor ds. zakupów Jörg Teichmann - będzie odpowiadał m.in. za zakupy surowców, zarządzanie dostawami i inżynierią wartości.
  • Dyrektor HR Sebastian Krapoth - będzie odpowiedzialny m.in. za zasoby ludzkie oraz sprawy organizacyjne.

Spółka szuka specjalistów

Wraz z powołaniem zarządu rusza proces rekrutacyjny w formie cyfrowej. Kandydaci, by się zgłosić, będą musieli skorzystać ze strony https://www.volkswagen-karriere.de/en/specials/battery-valley.html.

Firma szuka przede wszystkim specjalistów z dziedziny akumulatorów, ale także inżynierów elektryków, planistów procesów produkcji ogniw akumulatorowych, specjalistów ds. jakości z doświadczeniem w przemyśle chemicznym lub firmach związanych z procesami produkcyjnymi, a także ekspertów zajmujących się partnerstwami i inwestycjami międzynarodowymi.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)