Nowe gigafabryki Volkswagena. Zagwarantują spokój na pięć następnych lat

Nowe gigafabryki Volkswagena. Zagwarantują spokój na pięć następnych lat

Rozpoczęcie prac nad fabryką Volkswagena w Walencji
Rozpoczęcie prac nad fabryką Volkswagena w Walencji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Volkswagen
14.04.2023 12:28, aktualizacja: 14.04.2023 13:18

Volkswagen prowadzi obecnie szereg inwestycji na całym Starym Kontynencie. Trzy superfabryki w Niemczech, Szwecji i Hiszpanii mają dać koncernowi zaspokojenie swoich potrzeb co najmniej do 2028 roku.

Volkswagen prowadzi obecnie bardzo szeroko zakrojoną ofensywę w sektorze elektromobilności. Poza faktem, iż cały czas pojawiają się nowe modele z serii ID, Niemcy przeprowadzają również ogromne inwestycje w swoją infrastrukturę. Imponującym projektem są gigafabryki mające produkować baterie do aut elektrycznych. Volkswagen zbliża się obecnie do półmetka całego procesu.

Placówki w niemieckim Salzgitter i szwedzka fabryka tworzona we współpracy z firmą Northvolt to dwa z trzech istotnych projektów, które zaplanowane zostały przez Volkswagena. Obecnie tworzony jest również trzeci zakład w hiszpańskiej Walencji, a wszystkie trzy fabryki mają rozpocząć produkcję akumulatorów do 2026 roku. Niemcy będą mieli więc pod swoimi skrzydłami trzy ogromne centra produkcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Volkswagen zapewnia, że już funkcjonujące fabryki oraz te, które są obecnie tworzone bez problemu zaspokoją wszystkie ich potrzeby do końca 2028 roku. W teorii wydaje się to komfortowym marginesem, lecz w planach Volkswagena jest stworzenie łącznie aż sześciu obiektów tego typu. Wszystko po to, by finalnie osiągnąć pułap produkcji baterii na poziomie 240 GWh.

Volkswagen ma w planach rozpocząć budowę nowej fabryki w okolicach 2025 roku. ANEurope informuje, że na ten moment koncern nie spieszy się z wyznaczaniem lokalizacji na kolejne zakłady. Niemcy dają sobie najpierw czas na dokończenie bieżących inwestycji, a także na obserwowanie sytuacji w Stanach Zjednoczonych, gdzie również pragną oni stworzyć swoje centra.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)