Nowe samochody zasilają flotę innogy GO!

Wśród nowych aut innogy GO! znalazł się Nissan e-NV200, Renault Kangoo Z.E., Volkswagen e-Crafter oraz MAN eTGE
Wśród nowych aut innogy GO! znalazł się Nissan e-NV200, Renault Kangoo Z.E., Volkswagen e-Crafter oraz MAN eTGE
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Filip Buliński

11.12.2019 17:00, aktual.: 13.03.2023 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wypożyczalnia aut na minuty innogy GO!, której flota do tej pory składała się z BMW i3 oraz i3S, pozyskała nowe auta w ramach programu pilotażowego w Warszawie. Firma carsharingowa poszerzyła ofertę o kilka aut dostawczych Volkswagena, MAN-a, Renault oraz Nissana. Wszystkie, podobnie jak BMW, są w pełni elektryczne

Do tej pory firma carsharingowa innogy GO! umożliwiała wypożyczenie na minuty jednego z BMW i3 lub mocniejszego i3S. Teraz do oferty dołączą kolejne auta, również w pełni elektryczne, jednak nie osobowe, a dostawcze:

  • Nissan e-NV200 - auto dysponuje ładownością 705 kg i przestrzenią towarową o kubaturze 4,2 m3. Jego zasięg wynosi 200 km, elektryczny silnik legitymuje się mocą 109 KM.
  • Renault Kangoo Z.E. - jego ładowność jest mniejsza niż u Nissana i wynosi 650 kg. Poza tym ma też mniejszy zasięg (180 km), moc (60 KM), oraz przestrzeń towarową (3,6 m3).
  • Volkswagen e-Crafter - volkswagen oferuje 10,7 m3 przestrzeni dla bagażu, 995 kg ładowności i dysponuje 136-konnym silnikiem. Na pełnym ładowaniu jest w stanie przejechać 150 km.
  • MAN eTGE - mimo że eTGE jest bliźniaczym modelem e-Craftera, według oferty innogy GO! ma on większą ładowność (1000 kg) i mniejszy zasięg (120 km). Przestrzeń towarowa liczy 10,7 m3, a silnik generuje 136 KM.

Zasady wynajmu nowych aut będą się też nieco różnić od znanych dotychczas. Przede wszystkim wynajem będzie można rozpocząć i zakończyć tylko w 3 punktach w wyznaczonych strefach. Oznacza to, że np. po przetransportowaniu towaru do naszego miejsca docelowego, musimy odprowadzić samochód w jedno z przeznaczonych do tego miejsc. Niestety te ograniczają się do 3 parkingów – dwa z nich znajdują się przy dużych centrach handlowych na obrzeżach miasta, a trzeci w pobliżu centrum Warszawy.

Wynajem będzie można zakończyć tylko w wyznaczonych miejscach
Wynajem będzie można zakończyć tylko w wyznaczonych miejscach© fot. mat. prasowe

Jeśli zaś chodzi o opłaty, wprowadzono wygodny pakiet godzinowy, który zapewni mniejszy koszt wynajmu niż w przypadku korzystania z pojazdu z minutowym naliczaniem. Podczas gdy Renault i Nissan należą do grupy Basic, Volkswagen i MAN są przedstawicielami grupy Premium:

Ceny wynajmu nowej floty innogy GO!
 BASICPREMIUM
na minuty1,19 zł1,39 zł
Pakiet 1 godz.49 zł59 zł
Pakiet 3 godz.139 zł169 zł
Pakiet 24 godz.289 zł369 zł
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)