Peugeot e-208 i e-2008 z większym zasięgiem. Wiemy, kiedy trafią do oferty

Peugeot e‑208 i e‑2008 z większym zasięgiem. Wiemy, kiedy trafią do oferty

Elektryczne peugeoty teraz zajadą dalej
Elektryczne peugeoty teraz zajadą dalej
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
12.12.2021 11:01, aktualizacja: 10.03.2023 14:31

Peugeot wchodzi w 2022 rok ze zmianami w gamie swoich elektrycznych modeli. Dzięki kilku poprawkom technicznym e-208 i e-2008 pokonają teraz znacznie więcej kilometrów na jednym ładowaniu.

Do 25 kilometrów dodatkowego zasięgu w cyklu WLTP, a w rzeczywistej eksploatacji jeszcze więcej - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym Peugeota. Jak udało się tego dokonać?

Modele e-208 i e-2008 na rok modelowy 2022 dostaną ten sam napęd co dotychczas. Mowa o 136-konnym silniku elektrycznym i akumulatorze o pojemności 50 kWh. Zamiast na napędzie skupiono się więc na innych elementach mających wpływ na zasięg.

Pierwszym z nich są opony o klasie energetycznej A+ oznaczającej wyjątkowo niskie opory toczenia. Przy okazji zastosowano też nowe przełożenie przekładni redukcyjnej, optymalizujące zasięg podczas jazdy z większymi prędkościami.

Ostatnia, chyba najważniejsza zmiana to zoptymalizowany system klimatyzacji i ogrzewania, który zyskał dodatkowy czujnik wilgotności zainstalowany nad przednią szybą. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie optymalnej skuteczności energetycznej w każdych warunkach, zmniejszając zapotrzebowanie na prąd czerpany z akumulatora.

O tym, czy zastosowane modyfikacje faktycznie mają zbawienny wpływ na zasięg, będziemy mogli przekonać się już w pierwszym kwartale 2022 roku, kiedy to zaktualizowane modele trafią do salonów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)