Suzuki S-Cross teraz także z pełną hybrydą. Znamy polskie ceny

Suzuki S‑Cross teraz także z pełną hybrydą. Znamy polskie ceny

Suzuki S-Cross Strong Hybrid
Suzuki S-Cross Strong Hybrid
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Suzuki
Aleksander Ruciński
29.07.2022 09:25, aktualizacja: 10.03.2023 13:46

Do gamy Suzuki dołącza kolejna już po Vitarze pełna hybryda określana przez producenta mianem Strong Hybrid. To popularny crossover S-Cross. Niestety cena nie należy do najniższych.

Suzuki kontynuuje elektryfikację swojej gamy. Producent, który pierwotnie koncentrował się na miękkich hybrydach, niedawno zadebiutował ze swoją pierwszą, pełną hybrydą w postaci Vitary Strong Hybrid. Teraz podobny napęd trafił również pod maskę S-Cross'a.

To zestaw oparty na benzynowym, wolnossącym 1.5, które samo w sobie generuje 102 KM mocy. Wsparcie dla silnika spalinowego stanowi elektryczny generator dostarczający dodatkowe 33 KM. Jest zasilany umieszczonym w podłodze akumulatorem o pojemności 84 Wh i przy niskim obciążeniu pozwala na poruszanie się wyłącznie na prądzie.

Łączna moc zestawu to 116 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi natomiast 138 Nm + dodatkowe 60 Nm z prądu wykorzystywanych przy przyspieszaniu. Napęd trafia na przednie koła za sprawą 6-stopniowej, zautomatyzowanej przekładni 6AGS. Oczywiście zastosowano tu również 48-woltową instalację elektryczną oraz zintegrowany starter/generator ISG znany już z miękkiej hybrydy.

Suzuki S-Cross Strong Hybrid
Suzuki S-Cross Strong Hybrid© mat. prasowe / Suzuki

Wszystko to na papierze brzmi całkiem nieźle, ale osiągi nie są niestety zbyt spektakularne - sprint do setki trwa 12,7 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 175 km/h. Wszystko to przy obiecywanym średnim spalaniu od 5,2 litra na 100 km. Warto wspomnieć, że tradycyjnie dla Suzuki, S-Cross jest dostępny także z napędem na cztery koła.

Niestety ceny nie należą do najniższych, choć częściowo tłumaczy je niezłe wyposażenie. Już w standardzie dostaniemy m.in. automatyczną, dwustrefową klimatyzację, interaktywny system multimedialny (dotykowy ekran o przekątnej 7 cali), czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz kamerę cofania. Do tego system bezkluczykowy.

Suzuki S-Cross Strong Hybrid - ceny poszczególnych wersji

2WD

  • Premium - od 120 900 zł
  • Elegance - od 132 900 zł

4WD

  • Premium - od 131 900 zł
  • Elegance Sun - od 148 900 zł
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)