Tak wygląda przyszłość Buicka? Producent pokazał model koncepcyjny

Proxima jest jedną z "konstrukcji pojazdów elektrycznych opracowanych na potrzeby wewnętrznych badań", ale jej stylistyka może wpłynąć na przyszłe produkty General Motors.

Przód zdobią smukłe diody LED i futurystyczne wzory na imitacji wlotów powietrza
Przód zdobią smukłe diody LED i futurystyczne wzory na imitacji wlotów powietrza
Źródło zdjęć: © GM

22.07.2023 | aktual.: 23.07.2023 07:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Buick Proxima to koncepcja flagowego pojazdu elektrycznego stworzona w niedawno odnowionym centrum GM China Advanced Design Center w Szanghaju. Model nie jest przeznaczony do produkcji, ale służy jako zapowiedź języka stylistycznego przyszłych pojazdów elektrycznych Buicka w Chinach i potencjalnie na innych rynkach.

Profil auta podkreślają masywne drzwi skrzydłowe
Profil auta podkreślają masywne drzwi skrzydłowe© GM

Proxima oznacza po portugalsku "następny", co podkreśla fakt, że została zaprojektowana dla kolejnej generacji. Według GM koncepcja ta "przeobraża proporcje flagowego sedana". Jego nisko zawieszone nadwozie charakteryzuje się krótką maską, aerodynamiczną linią dachu i przestronnym przedziałem pasażerskim. Przód zdobią smukłe diody LED i futurystyczne wzory na imitacji wlotów powietrza. Profil podkreślają masywne drzwi skrzydłowe i wyraźnie zarysowane tylne błotniki prowadzące do zwartego bagażnika.

Drzwi otwierają się do góry wraz z częścią dachu, umożliwiając łatwy dostęp do czteroosobowej kabiny. Producent samochodów mówi w tym wypadku o "doświadczeniu przypominającym mieszkanie", chwaląc się "przestronnością" i "komfortem podróży" tej koncepcji. Wyposażenie obejmuje cztery oddzielne fotele, oświetlenie, panoramiczny ekran w dolnej części przedniej szyby, kierownicę z jarzmem oraz konsolę na środku z powierzchnią dotykową. GM nie zagłębiało się w szczegóły dotyczące specyfikacji pojazdu, ale najprawdopodobniej jest to koncepcja oparta na platformie Ultium.

Komentarze (1)