Tanie elektryki szybko nie nadejdą. Tak przynajmniej sądzi GM

Chevrolet Equinox EV
Chevrolet Equinox EV
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Chevrolet
Kamil Niewiński

06.06.2023 11:05, aktual.: 08.06.2023 16:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według dyrektorki generalnej koncernu General Motors, do końca obecnej dekady nie uświadczymy na rynku konkurencyjnych aut elektrycznych w przedziale cenowym 30-40 tys. dolarów. Mary Barra wbija również szpilkę Tesli.

Chociaż na przełomie 2022 i 2023 roku Tesla zmagała się z poważnymi problemami, początek bieżącego roku z pewnością może zaliczyć do udanych. Jej Model Y jest obecnie najpopularniejszym samochodem na świecie, a obniżenie cen i zmiana polityki marketingowej wpływa dość pozytywnie na sprzedaż aut. Nie wszyscy w branży jednak są skorzy do chwalenia amerykańskiej marki.

Jedną z tych osób jest Mary Barra, dyrektorka generalna koncernu General Motors. Podczas ostatniej konferencji wspomniała ona, co cytuje portal InsideEV’s, że mimo widocznej przewagi Tesli i wzrostu jej znaczenia na rynku, obecny stan rzeczy jest tymczasowy. Jako powód Barra podaje brak w ofercie przystępnych cenowo aut elektrycznych, co nie może przynieść stabilnego wzrostu przez lata.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z drugiej strony CEO General Motors przyznała, że obecnie nie widzi szans na pojawienie się do końca obecnej dekady dobrych i przystępnych cenowo elektryków, czyli takich w przedziale cenowym 30-40 tys. dolarów (125-165 tys. zł). 

Kłóci się to z najnowszymi planami koncernu. Już niedługo na rynek trafi bowiem elektryczna odmiana Chevroleta Equinoxa w cenie... 30 tys. dolarów. Mimo że Barra wspomniała podczas tej samej konferencji, że obecnie trudno jest sprzedawać tanie elektryki z uwagi na cenę ich produkcji, takie słowa w obliczu tej premiery wydają się dziwnym zabiegiem, który nie stawia elektrycznego Equinoxa w dobrym świetle.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)