W tym segmencie elektromobilności Polska jest już potęgą. Sukces wyjaśnia prezes MAN Truck&Bus Polska

Może się wydawać, że w Polsce rozwój elektromobilności idzie opornie, tymczasem nasz kraj jest największym producentem autobusów elektrycznych w Europie. Duży udział w tym osiągnięciu ma firma MAN Truck & Bus Polska. Jej prezes zarządu tłumaczy dlaczego taka forma transportu staje się coraz popularniejsza.

W tej jednej dziedzinie nasz kraj wyrósł już na prawdziwą potęgę w skali całej Europy. Jak wynika z danych PSPA, w latach 2017 – 2021 z Polski wyeksportowano 1937 elektrycznych autobusów. To blisko 1/3 wszystkich pojazdów tego typu wyeksportowanych w tym okresie z krajów Unii Europejskiej.

Co ważne, w naszym kraju montuje się nie tylko całe autobusy, ale i wytwarza wszystkie kluczowe podzespoły, między innymi układy napędowe, akumulatory czy też przystosowane do nich stacje ładowania. Polscy producenci co roku zajmują czołowe miejsca w rankingach liderów europejskiego sektora zeroemisyjnego transportu publicznego.

Ten ważny sukces był jednym z kluczowych tematów debat i rozmów na trzeciej edycji Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi. W powyższym wywiadzie Prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska mówi, dlaczego elektryczne autobusy mają przyszłość i jak takie firmy jak MAN tę przyszłość w Polsce rozwijają.

Materiał powstał przy współpracy z Kongresem Nowej Mobilności

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wywiady:

Audi wszystkich w tym roku przestraszyło. Kuba Przygoński w rozmowie o dakarowych samochodach Tonale szykuje się na podbój rynku (również używanego). To dla Alfy Romeo być albo nie być Wywiad: Właściciel Alpiny wyjaśnia, dlaczego zgodził się sprzedać swoją markę i co dalej się z nią stanie "Klienci nie mają wyboru i długo nie będą go mieć". Rynek motoryzacyjny w 2022 r. "Kierowcy DS-ów już nie machają do siebie". Szefowa marki mówi mi, na ile mogą na rynku premium Ma wprowadzić Astona Martina na sam szczyt. Tobias Moers opowiada mi o DBX707, Vantage'u V12 i modelach na prąd Dr Gill Pratt w Toyocie przewiduje przyszłość. Mówi mi, kogo potrąci auto w sytuacji bez wyjścia Od Moskwicza do Rolls-Royce'a. Życie i samochody Tadeusza Fusa 18-latek wyprzedził ich i wcisnął hamulec. Ewelina Wiercioch mówi, jakiej chce kary Rozmawiamy z Horacio Paganim o Argentynie, Zondzie i autach elektrycznych. "Ukształtowali mnie rodzice i wojna" Wywiad-rzeka z Sobiesławem Zasadą. Polska legenda nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa Mistrzostwo Polski w niedzielę, kartkówka w poniedziałek. Wywiad z Nikodemem Wierzbickim, mistrzem Kia Platinum Cup 2019

Popularne w tym tygodniu:

"Stawki OC nie rosły wbrew rynkowi i inflacji". Ekspert o rekomendacjach KNF Twórca Mazdy MX-5 mówi, co zmieniłby w ostatniej generacji. Problemem były koszty