Elektryczny Hummer prawie gotowy. Premiera jesienią

Elektryczny Hummer prawie gotowy. Premiera jesienią

Elektryczny Hummer prawie gotowy. Premiera jesienią
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
30.07.2020 11:24, aktualizacja: 13.03.2023 13:03

Projekt, w który nie do końca wszyscy wierzyli, nareszcie nabiera rzeczywistych kształtów. Mowa o elektrycznym Hummerze, który będzie produkowany przez amerykańską firmę GMC. W sieci pojawiła się właśnie oficjalna zapowiedź modelu wraz z planowaną datą premiery.

GMC Hummer zadebiutuje jesienią 2020 roku, a równy rok później pojawi się w salonach. Czego powinniśmy się spodziewać? Terenowej bestii z potężnym, elektrycznym napędem. Auto ma być rywalem dla m.in. Tesli Cybertruck. Czym GMC zamierza skusić klientów?

Przede wszystkim mocą wynoszącą równe 1000 KM przekazywaną na wszystkie 4 koła. Za zasilenie elektrycznych silników w prąd odpowiadać mają wydajne baterie Ultium, będące autorskim projektem General Motors. Ich pojemność nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że są to akumulatory odporne na wielokrotne ładowanie dużą mocą.

Jeśli wierzyć zapewnieniom Amerykanów, Hummera będzie można ładować nawet urządzeniami o mocy 350 kW, co powinno znacząco skrócić proces uzupełniania baterii. Wrażenie robią też zapowiadane osiągi - osiągnięcie pierwszej setki potrwa około 3 sekundy.

First Ever GMC HUMMER EV | “Quiet Revolutionaries” | GMC

Wiadomo też, że nowy Hummer stylistyką i charakterem będzie nawiązywał do spalinowych poprzedników, choć należy spodziewać się znacznie lepszego wyposażenia i nowoczesnego, cyfrowego wnętrza. Ciekawie zapowiada się też możliwość demontowania paneli dachu, co pozwala szybko zmienić pojazd w kabriolet lub pickupa.

Szczegóły wersji produkcyjnej mamy poznać jeszcze tej jesieni. Rok później GMC zamierza wystartować z oficjalną sprzedażą. Mniej więcej wtedy do salonów wjedzie również Tesla Cybertruck. Zapowiada się więc ciekawy pojedynek.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)