Elektryk na abonament. Carsmile uzupełnia ofertę o modele zasilane prądem

Elektryk na abonament. Carsmile uzupełnia ofertę o modele zasilane prądem

Miejskie Renault Zoe możemy "mieć" już za 1400 zł netto miesięcznie.
Miejskie Renault Zoe możemy "mieć" już za 1400 zł netto miesięcznie.
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
14.05.2021 08:34, aktualizacja: 10.03.2023 15:48

Jedną z największych wad samochodów elektrycznych są ich ceny, będące hamulcem rozwoju elektromobilności. Alternatywą mogącą przyczynić się do zwiększenia dostępności pojazdów na prąd jest wynajem długoterminowy proponowany przez firmę Carsmile.

Carsmile to jeden z największych dostawców usług wynajmu długoterminowego, mogący pochwalić się różnorodną ofertą marek i modeli. Gama aut na abonament została właśnie rozbudowana o propozycje z elektrycznym napędem. Łącznie do wyboru jest aż 20 marek, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Największą zaletą oferty wydaje się relatywnie niski próg wejścia pozwalający korzystać z napędu elektrycznego bez ponoszenia wysokich nakładów finansowych. Przedstawiciele Carsmile liczą, że dzięki temu przyczynią się do popularyzacji alternatywnych źródeł zasilania i rozwoju elektromobilności w Polsce.

Najtańszym autem elektrycznym nad Wisłą jest obecnie Dacia Spring wyceniana na 76 900 zł, lecz zdecydowana większość takich modeli startuje z poziomu przekraczającego 100 tys. zł, co skutecznie odstrasza potencjalnych klientów. -"Ciężko zdobyć się na tak duży wydatek w przypadku samochodu, który przy obecnej dostępności gniazdek do ładowania, będzie najprawdopodobniej drugim autem w rodzinie" – ocenia Michał Knitter z Carsmile.

Abonament może więc okazać się ciekawą alternatywą, tym bardziej, że oferta jest zróżnicowana, dzięki czemu możemy dostosować wybór do własnych preferencji i możliwości. Ceny? Udane Renault Zoe możemy mieć za 1400 zł netto miesięcznie przy wkładzie własnym na poziomie 10 tys. zł. Na drugim końcu skali jest natomiast Porsche Taycan z ratą 8105 zł przy wpłacie 20 tys. zł. W cenie dostaniemy też oczywiście serwis, ubezpieczenie czy opony.

Czas pokaże, czy taka forma finansowania przypadnie do gustu klientom poszukującym auta elektrycznego i faktycznie przyczyni się do rozwoju elektromobilności. Jedno jest pewne - ci, którzy chcą jeździć na prąd, mają ku temu coraz większe możliwości.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)