Fisker Pear to amerykański sposób na miejską mobilność. Cena będzie atrakcyjna

Fisker Pear to amerykański sposób na miejską mobilność. Cena będzie atrakcyjna

Tak zapowiada się nowy Fisker Pear
Tak zapowiada się nowy Fisker Pear
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Fisker
Aleksander Ruciński
15.05.2022 07:38, aktualizacja: 10.03.2023 13:59

SUV Ocean nie jest jedynym modelem, nad jakim pracuje kalifornijska marka Fisker. W przyszłym roku na rynek ma trafić również Pear, który zgodnie z założeniami powinien uczynić elektromobilność bardziej dostępną dla mas.

Pear to skrót od Personal Electric Automotive Revolution. Za tym hasłem kryje się miejski crossover o angażującym prowadzeniu i praktycznym charakterze. Choć Fisker nie zdradził na razie zbyt wielu szczegółów technicznych, grafiki zapowiadają się obiecująco.

Za konstrukcję Peara ma odpowiadać tajwański gigant technologiczny Foxconn, który niedawno pokazał dwie elektryczne propozycje oparte na autorskiej platformie Hon Hai EV. Niewykluczone, że ta sama baza posłuży również do budowy nowego fiskera.

Samą produkcję zaplanowano natomiast w Ohio. Plany są śmiałe. Mowa bowiem nawet o 250 tys. egzemplarzy rocznie. Co ważne, Henrik Fisker, który nie ukrywa swych inspiracji Teslą, nie wyklucza także sprzedaży w Europie, gdzie zresztą powstawać będzie drugi model marki - Ocean. Jego produkcją zajmie się austriacki koncern Magna-Steyr.

Niestety póki co możemy jedynie pomarzyć o technicznych konkretach dotyczących Peara. Trudno więc stwierdzić czy będzie to dobra oferta. Niewątpliwą zaletą wydaje się jednak cena, zgodnie z zapowiedzią startująca z pułapu 29 900 dolarów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)