Urbanski© Kacper Żywicki

Gdzie muzyka brzmi najlepiej? Inspiracyjna podróż z Wojtkiem Urbańskim

Autokult Elektromobilność
31 stycznia 2022

Rozmowa z Wojtkiem Urbańskim o tworzeniu muzyki, samochodach i tym co łączy motoryzację oraz dźwięk. Poznaj unikalny punkt widzenia jednego z najlepszych polskich producentów muzycznych i kompozytorów młodego pokolenia.

Wojtek Urbański lub po prostu Urbanski od kilkunastu lat tworzy, komponuje i produkuje muzykę. Na koncie ma współpracę m.in. z Kwiatem Jabłoni, Brodką, Tymkiem, Anią Dąbrowską oraz Justyną Święs.

To on dobiera muzyków, role w studiu oraz zarządza rodzajami dźwięku w efekcie będąc mózgiem całego procesu.

Muzyka dla niego łączy się z konkretnymi wspomnieniami i stanowi ważną część jego pamięci. Jego główną inspiracją są emocje przywołujące konkretne wspomnienia, rozbudzające wyobraźnię. Barwa instrumentów i dźwięku musi przekładać się też na wrażenia słuchacza.

Żeby przetestować konkretny utwór Wojtek wykorzystuje „test samochodu”, puszczając w nim muzykę. Jeśli brzmienie dobrze pasuje do jazdy, a słuchacz ma ochotę zapętlić utwór, to właśnie wtedy wie, że trafił w punkt.

Jaki samochód jest najlepszy, studiem odsłuchowym? Głośnik Hardman Kardon w BMW iX pozwolą idealnie wsłuchać się w każdy utwór.

Obraz
© BMW

Co więcej, w elektrycznym BMW iX za dźwięki poszczególnych akcji w samochodzie odpowiada sam Hanz Zimmer, co dzięki absolutnej ciszy elektryka pozwala docenić każdy detal, a doskonałe wyciszenie wnętrza sprawia, że muzyce nie przeszkadza żaden szum. Zresztą posłuchajcie sami….

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (0)