Hybryda jak elektryk. Ambitne plany Toyoty

Hybryda jak elektryk. Ambitne plany Toyoty

Produkcja silników hybrydowych Toyoty w Wałbrzychu
Produkcja silników hybrydowych Toyoty w Wałbrzychu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Toyota
Kamil Niewiński
07.04.2023 12:59

Toyota planuje rozwinąć silniki hybrydowe plug-in w interesującą stronę. Jej celem jest stworzenie samochodów, które będą w stanie poruszać się w trybie elektrycznym na bardzo długich jak na ten typ aut dystansach.

Toyota to nie tylko jeden z pionierów silników hybrydowych, ale również marka, która przykłada olbrzymią wagę do rozwoju tej technologii. Jeden z kierunków, jaki producent z Kraju Kwitnącej Wiśni chce obrać w niedalekiej przyszłości, to znaczne rozbudowanie elektrycznej części hybrydy. Celem jest uzyskanie samochodu elektrycznego i spalinowego w jednym - informuje o tym portal Motor1.

Obecnie jednostki PHEV mogą pochwalić się zasięgami rzędu kilkudziesięciu kilometrów w trybie elektrycznym. Świeżo zapowiedziana Toyota Prius może przejechać w ten sposób około 70 kilometrów. Poprzeczkę podnosi Range Rover Sport, który jest w stanie osiągnąć pułap nawet 82 kilometrów. Japończycy jednak chcą mocno zmienić sposób, w jaki patrzymy na jednostki hybrydowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Toyota planuje w niedalekiej przyszłości stworzyć hybrydę plug-in umożliwiającą przejechanie ponad 200 kilometrów wyłącznie na napędzie elektrycznym. Będą one nazywane „praktycznymi samochodami elektrycznymi” i mają zająć w gamie miejsce standardowych PHEV. Już w 2026 roku ma pojawić się model, który będzie mógł pochwalić się dwukrotnie większym zasięgiem w porównaniu z istniejącymi samochodami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)