Lamborghini Revuelto gorącym towarem. Zamówienia na dwa lata wprzód

Lamborghini Revuelto gorącym towarem. Zamówienia na dwa lata wprzód

Lamborghini Revuelto - premiera modelu
Lamborghini Revuelto - premiera modelu
Źródło zdjęć: © Autokult | Mariusz Zmysłowski
Kamil Niewiński
12.04.2023 17:49, aktualizacja: 12.04.2023 18:14

Lamborghini Revuelto zdecydowanie nie może narzekać na brak zainteresowania. Dyrektor generalny marki Stephan Winkelmann ogłosił, że zamówienia pokrywają już plan produkcyjny Włochów na najbliższe dwa lata.

Premiera Lamborghini Revuelto była w ostatnim czasie jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie motoryzacji. Następca obchodzącego w tym roku swoje 12. urodziny Aventadora od początku wywołuje ogromne emocje. Nie chodzi tutaj tylko o fakt, że mówimy o nowym modelu tej legendarnej włoskiej marki, ale również o to, co pod maską – znalazło się tam bowiem hybrydowe V12 o łącznej mocy 1015 KM.

Postawienie na jednostkę hybrydową mogło rodzić pewne obawy – jest to bowiem pierwszy zelektryfikowany samochód marki z Sant’Agata Bolognese. Już teraz jednak Lamborghini może mówić o pewnym sukcesie. Revuelto bowiem cieszy się gigantycznym zainteresowaniem i rozchodzi się jak ciepłe bułeczki, czego dowodem są pierwsze informacje dotyczące popytu na najnowszą konstrukcję Włochów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Prezes i dyrektor generalny marki Stephan Winkelmann przyznał w rozmowie z CNBC, że już teraz zamówienia na Revuelto pokrywają aż dwa lata jego produkcji. Dodatkowo Niemiec podkreśla, że zainteresowanie na ten moment nie słabnie – liczba zamówień ciągle rośnie w błyskawicznym tempie. Jak na model wyceniany na więcej niż 500 000 euro jest to kapitalny wynik.

Winkelmann przewiduje, że Revuelto może ostatecznie osiągnąć poziom sprzedaży na poziomie takim samym bądź wyższym niż Aventador, który przez 11 lat produkcji sprzedał się w nakładzie 11 465 egzemplarzy. Oczywiście wiele zależeć będzie od tego, ile najnowsze dziecko Lamborghini pobędzie na rynku. Pierwsze egzemplarze Revuelto trafią zaś do klientów pod koniec 2023 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)