Lamborghini zaprasza za kulisy. Tak tworzone jest Revuelto

Lamborghini zaprasza za kulisy. Tak tworzone jest Revuelto

Lamborghini Revuelto na linii produkcyjnej
Lamborghini Revuelto na linii produkcyjnej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Lamborghini
18.05.2023 19:55, aktualizacja: 19.05.2023 09:43

Lamborghini postanowiło przybliżyć swoim fanom proces tworzenia nowego modelu Revuelto. 11-minutowy film to nie tylko tour po fabryce, ale również hołd dla pracowników, którzy własnoręcznie tworzą legendarne dla wielu samochody.

Lamborghini Revuelto bez cienia wątpliwości już teraz może być nazywane jedną z największych premier motoryzacyjnych 2023 roku. Największe poruszenie bez wątpienia wywołała jednostka następcy Aventadora. To hybrydowy napęd, którego sercem jest V12. Zdolny jest on do wykrzesania aż 1015 KM oraz do przyspieszenia Revuelto od zera do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy.

Wypchany innowacjami model włoskiej marki jest pożądanym towarem, bowiem już teraz książka z rezerwacjami wypełniona jest na dwa lata wprzód. Pierwsze egzemplarze Revuelto trafią zaś do klientów pod koniec 2023 roku, ale najpierw muszą przejść żmudny proces produkcyjny. Tutaj do akcji wchodzi Lamborghini, które pozwoliło nam wszystkim zobaczyć, jak tak właściwie wygląda tworzenie Revuelto.

Lamborghini Revuelto: Building the dream

W filmie trwającym ponad 11 minut Włosi pokazują proces tworzenia wnętrza swojego nowego supersamochodu, nakładania lakieru, projektowania i produkcji monokoku, analizy skanów 3D czy konstrukcji jednostki napędowej. Nie zabrakło również rzecz jasna ujęć z linii produkcyjnej. Materiał opublikowany przez Lamborghini to niepowtarzalna okazja, by zerknąć za kulisy produkcji tak skomplikowanego auta.

Oczywiście aspektów poruszonych w wideo jest o wiele więcej. Nie będziemy wam go streszczać - najlepiej po prostu je obejrzeć. Co jednak warto nadmienić, to fakt, że obok samego Revuelto najważniejszym punktem filmu są ludzie, którzy pracują przy własnoręcznie konstruowanych egzemplarzach. To właśnie oni nadają supersamochodom unikalnego charakteru i tej wspominanej przez wielu "duszy".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)