Mercedes eSprinter uzupełnia ofertę elektrycznych dostawczaków

Mercedes eSprinter uzupełnia ofertę elektrycznych dostawczaków

Mercedes eSprinter uzupełnia ofertę elektrycznych dostawczaków
Aleksander Ruciński
19.12.2019 10:59, aktualizacja: 13.03.2023 13:38

Poszukujący auta dostawczego zasilanego prądem mają coraz większy wybór. Do salonów wjedzie niebawem niezła alternatywa dla Volkswagena e-Craftera. Mowa o Mercedesie eSprinter, który występuje w dwóch wariantach różniących się pojemnością baterii, a co za tym idzie, także zasięgiem.

Producenci dostawczych aut elektrycznych nie mają łatwego zadania. Auta użytkowe z zasady powinny charakteryzować się jak największą przestrzenią i ładownością, a duże akumulatory stosowane w samochodach na prąd wpływają na ograniczenie tych wartości. Dlatego też w przypadku takich samochodów trudno mówić o imponującym zasięgu - Mercedes eSprinter na jednym ładowaniu przejedzie maksymalnie 168 km.

Mowa tu o wariancie z większą baterią o pojemności 55 kWh. Mniejsza, która pomieści 41 kWh, pozwoli pokonać natomiast 115 km. Oferuje za to większą ładowność na poziomie 1045 kg, w stosunku do 891 kg w odmianie 55 kWh. To dość spora różnica, szczególnie dla klientów, którzy często wożą cięższe ładunki. Mercedes nie ukrywa, że jest to samochód przeznaczony głównie do jazdy po mieście. Świadczy o tym także silnik o mocy zaledwie 115 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 295 Nm przekazywanym na przednie koła.

Ciekawostką są trzy warianty prędkości maksymalnej do wyboru - 80 km/h, 100 km/h oraz 120 km/h. Takie rozwiązanie ma pozwolić na lepsze dopasowanie pracy napędu do potrzeb klientów. Wersje z niższą prędkością maksymalną będą zapewne dynamiczniej przyspieszać i odwrotnie. Podobnie wygląda kwestia interwałów serwisowych, dopasowywanych indywidualnie w zależności od sposobu użytkowania.

Merceces eSprinter nie jest jeszcze dostępny w salonach, więc jego ceny pozostają tajemnicą. Nie zdziwimy się jednak jeśli będzie kosztował ponad 250 tysięcy złotych. Konkurencyjny Volkswagen e-Crafter z nieco mocniejszym silnikiem startuje od kwoty 275 568 zł netto.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)