Mercedes Klasy C doczekał się hybrydy plug-in. Zasięg robi wrażenie

Mercedes Klasy C doczekał się hybrydy plug-in. Zasięg robi wrażenie

Zasięg na prądzie jest większy niż u wielu konkurentów
Zasięg na prądzie jest większy niż u wielu konkurentów
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Mercedes
Aleksander Ruciński
09.11.2021 14:29, aktualizacja: 10.03.2023 15:15

Do gamy napędów dostępnych w nowym Mercedesie Klasy C dołącza hybryda plug-in, która wyróżnia się nie tylko sporą mocą, ale i całkiem niezłym zasięgiem. Wartość obiecywana przez producenta jest wyższa niż w przypadku wielu konkurentów.

C 300 e - tak nazywa się nowa wersja Mercedesa Klasy C parowanego z hybrydowym napędem typu plug-in. Jest on dostępny zarówno w nadwoziu kombi, jak i sedan, a ceny startują odpowiednio od 227 000 lub 220 300 zł.

Klienci poza bogatym wyposażeniem dostaną przede wszystkim wydajny napęd oparty na dwulitrowej jednostce benzynowej o mocy 204 KM oraz dodatkowym silniku elektrycznym zapewniającym 129 KM. Jak przystało na plug-ina, jest możliwość jazdy na samym prądzie.

Na w pełni naładowanym akumulatorze pokonamy tak nawet 100 km. To więcej niż przyzwoity wynik w tym segmencie. Jest on możliwy do osiągnięcia w dużej mierze dzięki zaawansowanemu systemowi odzyskiwania energii, który współpracuje z nawigacją i dostosowuje pracę napędu do topografii terenu, obowiązujących przepisów i specyfiki otoczenia.

Co warte odnotowania, C 300 e jest też całkiem szybki - pierwszą setkę osiąga po 6,1 sekundy. A to tego praktyczny - obecność dodatkowego napędu nie wpłynęła na niego tak bardzo, jak w przypadku poprzedniej generacji. Konstruktorom udało się tu uniknąć rozwiązań, które zaburzały przestrzeń bagażową. Dzięki temu jest ona nie tylko bardziej foremna, ale i większa - do 1375 litrów po złożeniu tylnej kanapy w kombi.

Pierwsze egzemplarze powinny trafić do polskich klientów wiosną 2022 roku.

Ceny startują od 220 300 zł
Ceny startują od 220 300 zł© mat. prasowe / Mercedes
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)