Nieoficjalnie: Teslę Model 3 i Model Y czekają spore zmiany

Nieoficjalnie: Teslę Model 3 i Model Y czekają spore zmiany

Zmienią się głównie detale
Zmienią się głównie detale
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
10.12.2021 13:01, aktualizacja: 10.03.2023 14:31

Tesla słynie z częstych aktualizacji i modyfikacji oferty. Branżowe media donoszą o kolejnych poprawkach przewidzianych dla Modelu 3 oraz Modelu Y. Prawdopodobnie wejdą one w życie w 2022 roku.

Informacje o planowanych zmianach we wspomnianych modelach wyciekły na forum europejskich użytkowników Tesli, a o wszystkim donosi branżowy portal Electrek. Podobno testowe egzemplarze z roku 2022 mają zaimplementowane znaczące modyfikacje, które w przyszłych miesiącach trafią do wszystkich nowych "trójek" oraz Y.

Jak donosi Electrek, mowa nie tylko o różnicach w oprogramowaniu, ale również zmianach mechanicznych. Wśród nich jest m.in. nowy, litowo-jonowy akumulator, a w wersjach Performance, także silniki mocniejsze od dotychczasowych.

To nie wszystko, gdyż przewidziano także zmiany w układach elektronicznych - multimedia mają zostać oparte na najnowszych procesorach AMD Ryzen. W planach jest też oczywiście aktualizacja oprogramowania. Poza tym mowa również o akustycznych szybach, które mogą poprawić komfort jazdy.

Z kolei najmniej znaczący, a przy tym najbardziej gadżeciarski wydaje się tzw. Superhorn, czyli klakson, który ma działać w połączeniu z alarmem i zewnętrznym głośnikiem. Sugeruje to, że ciche na co dzień tesle, w razie potrzeby będą mogły zrobić spory hałas. Pytanie tylko, czy to w ogóle legalne?

Na oficjalne potwierdzenie tych doniesień trzeba jeszcze poczekać. Jeśli jednak rozważaliście zakup nowej tesli, być może warto wstrzymać się jeszcze kilka miesięcy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)