Piekło zamarzło: Subaru zapowiada elektryczne STI

Piekło zamarzło: Subaru zapowiada elektryczne STI

Tak mają wyglądać przody nowych subaru
Tak mają wyglądać przody nowych subaru
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Subaru
Aleksander Ruciński
23.12.2021 13:19, aktualizacja: 10.03.2023 14:28

STI to sportowa linia Subaru, która kojarzy się głównie z bulgoczącymi boxerami. Czasy jednak się zmieniają i elektryfikacja nie ominie nawet japońskiej legendy. Świadczy o tym opublikowana w sieci zapowiedź.

Subaru przedstawiło swoją reprezentację konceptów na zbliżający się Tokio Auto Salon. Wśród nich znajdziemy propozycję o nazwie STI E-RA, która jest niczym innym jak zapowiedzią elektrycznej ery sportowej linii.

Sam producent określa go mianem "studyjnej koncepcji motorsportu przyszłości, który będzie neutralny w kwestii emisji dwutlenku węgla". Subaru na razie nie zdradziło, czy planuje wersję produkcyjną. Biorąc jednak pod uwagę nieuniknioną, elektryczną przyszłość, jest to bardzo możliwe.

Co więcej, pojazd prezentuje też elementy, które znajdą zastosowanie w przyszłych modelach marki. Mowa przede wszystkim o LED-owych reflektorach w kształcie litery C, podwójnym wlocie powietrza czy podświetlanym logo STI.

Japończycy milczą jednak w kwestii najważniejszego, czyli napędu. Wiadomo tylko, że jest elektryczny, najpewniej zapożyczony z pokazanego niedawno, crossovera Solterra, czyli technicznego brata Toyoty bZ4x.

Na szczęście reprezentacja Subaru na Tokio Auto Salon nie ograniczy się wyłącznie do elektryków. Producent obiecał przywieźć też bowiem WRX-a S4, Levorga STI i nowego BRZ-a.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)