Planowanie podróży elektrykiem łatwiejsze. Nocowanie.pl uruchamia nową usługę

(fot. Nocowanie.pl)
(fot. Nocowanie.pl)
Mateusz Żuchowski

07.08.2019 11:18, aktual.: 13.03.2023 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samochody elektryczne można ładować w różnych miejscach: pod domem, na publicznych stacjach albo w hotelach. Jeden z polskich serwisów porównujących ceny noclegów uruchomił narządzie, dzięki któremu można w prosty sposób sprawdzić które obiekty oferują taką usługę.

Samochody elektryczne powszechnie spotykają się z krytyką z powodu bardzo długiego czasu ładowania. Uzupełnienie najpojemniejszych wersji akumulatorów z użyciem najsłabszych punktów może zająć nawet kilkanaście godzin.

Osoby, które jednak rzeczywiście jeżdżą samochodami elektrycznymi udowadniają, że przy odpowiednim zaplanowaniu trasy można wybierać się nimi nawet w wakacyjne wojaże. Potrzebna jest po prostu zmiana nawyków. Po jeździe w dzień na noc samochód podłącza się do ładowania – podobnie jak telefon komórkowy.

Problemem do tej pory był brak filtra, aplikacji lub innego narzędzia, który pozwoliłby kierowcom aut elektrycznych w prosty sposób znaleźć obiekty noclegowe oferujące usługę ładowania. Takie rozwiązanie pojawiło się właśnie w polskim serwisie nocowanie.pl. Na mapie kryjącej się pod tym linkiem można zobaczyć wszystkie dostępne w Polsce obiekty, których właściciele zgadzają się na podłączenie samochodu do ładowania.

BMW i3S podczas ładowania (fot. Michał Zieliński)
BMW i3S podczas ładowania (fot. Michał Zieliński)

Jak widać, obiekty tego typu są obecne w całej Polsce. Na tę chwilę jest ich 407 i są to miejsca wszelkiego typu, od tanich domków letniskowych po luksusowe hotele. Takich udogodnień pojawia się coraz więcej i powinniśmy już przywyknąć do faktu, że samochody elektryczne stają się częścią otaczającej nas rzeczywistości.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)