Renault pokazało MéganE. Jak się domyślacie, jest elektryczne

Renault pokazało MéganE. Jak się domyślacie, jest elektryczne

Od razu widać, że model bardzo urósł
Od razu widać, że model bardzo urósł
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Mateusz Lubczański
08.06.2021 13:39, aktualizacja: 10.03.2023 15:44

Renault ma bardzo mocnego gracza w elektrycznym segmencie B – Zoe, ale nie może poprzestać tylko na tym modelu. Właśnie zaprezentowano "koncepcyjne" MéganE, które jest już bardzo blisko masowej produkcji.

Każda marka motoryzacyjna stara się elektryfikować, co się da, więc przejście na "zieloną" stronę mocy takiego modelu jak Mégane (czy też już MéganE) nie powinno dziwić. Samochód oparto na platformie CMF-EV, pod maską znajdziemy silnik o mocy 217 KM, a akumulator ma pojemność 60 kWh i pozwala na przejechanie ok. 450 kilometrów.

Renault MéganE
Renault MéganE© mat. prasowe

Renault jeszcze stara się ukryć linie MéganE, ale nie będzie to takie łatwe. Powstało już 30 egzemplarzy testowych, które będą poruszać się po publicznych drogach, gdzie będą dokładnie sprawdzane przez inżynierów. Taki kamuflaż może okazać się niewystarczający.

Samo MéganE zrywa powoli z klasyczną linią hatcbacka, będąc miksem crossovera z klasycznym vanem. Na takim połączeniu francuska marka już kilka razy się przejechała, ale może tym razem się uda. Data premiery nie jest jeszcze do końca znana.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)