Tesla model S z największym przebiegiem pobiła kolejny rekord. Pękło 900 tys. km

Tesla model S z największym przebiegiem pobiła kolejny rekord. Pękło 900 tys. km

Tesla model S z największym przebiegiem pobiła kolejny rekord. Pękło 900 tys. km
Michał Zieliński
16.07.2019 14:59, aktualizacja: 13.03.2023 14:04

Niewiele aut spalinowych może pochwalić się przebiegiem wynoszących ponad 900 tys. km. Tymczasem pewien Niemiec przejechał tyle swoją teslą modelem S. Już wcześniej bił podobne rekordy, więc pewnie na celowniku jest okrągły milion.

W lutym 2019 informowaliśmy, że Hansjörg Gemmingen przejechał swoją teslą 800 tys. km. Autem dotarł m.in. na Przylądek Północy, gdzie wybrał się w styczniu. Na zdjęciach publikowanych na Twitterze widać było, że temperatura spadała tam do nawet -30 st. Celsjusza, a tesla i tak dawała radę.

Tym razem Gemmingen pochwalił się kolejnym wyczynem. Na liczniku jego tesli modelu S P85 D pojawiła się wartość 900 tys. km. Rekord padł 14 lipca 2019 roku. Żaden samochód amerykańskiego producenta nie przejechał więcej. Można śmiało zakładać, że to też największy przebieg w jakimkolwiek aucie elektrycznym na świecie.

Niemiec nie pisze sporo o swoich wrażeniach z eksploatacji samochodu. Na pewno musi go lubić, skoro tyle nim podróżuje. Jak informuje serwis InsideEVs, rekordowa tesla pracuje na drugim zestawie akumulatorów. Warto zauważyć, że dla Modeli S oraz X producent przewiduje 8 lat gwarancji na baterie. Wyjątkiem jest bazowa wersja sedana, w której liczy się 8 lat lub 125 tys. mil (ok. 200 tys. km).

Można się spodziewać, że Gemmingen teraz będzie celował w przejechanie okrągłego miliona. Czy mu się to uda? Zapewne poinformuje o tym na swoim Twitterze. Należy dodać, że wcześniej zasłynął w środowisku fanów Tesli rekordowym przebiegiem w Roadsterze pierwszej generacji. Tamtym autem przejechał ponad 600 tys. km.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)