Tesla udostępnia swoje ładowarki pojazdom innych marek. Na razie tylko w Holandii

Tesla udostępnia swoje ładowarki pojazdom innych marek. Na razie tylko w Holandii

Superchargery Tesli działają także w Polsce
Superchargery Tesli działają także w Polsce
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
02.11.2021 08:21, aktualizacja: 10.03.2023 15:17

Tesla obsługuje ponad 25 tys. ładowarek na całym świecie. Pierwotnie powstały po to, by zasilać auta amerykańskiej marki. Elon Musk obiecał, że udostępnią je dla innych samochodów i słowa dotrzymał, choć na razie to tylko pilotaż w Holandii.

10 superchargerów Tesli funkcjonujących w kraju tulipanów zostało udostępnione do powszechnego użytku kierowcom aut elektrycznych. Wszystkich, nie tylko tych z logo Tesli. Warunkiem jest jedynie posiadanie odpowiedniego złącza (CCS) oraz zainstalowanie aplikacji Tesli koniecznej do obsługi urządzenia.

Złącze CCS jest powszechnie wykorzystywane w Europie m.in. przez Mercedesa, BMW, Forda czy grupę Volkswagena, co oznacza, że liczba potencjalnych klientów będzie zapewne spora. Przedstawiciele Tesli przyznają, że zdecydowali się na taki ruch, chcąc wesprzeć rozwój elektromobilności w Europie.

Oczywiście korzystanie z superchargerów przez użytkowników aut innych marek jest odpłatne. Standardowa kwota to 0,59 euro za kWh. Można ją jednak obniżyć do 0,24 euro za kWh, wykupując miesięczną subskrypcję wycenianą na 12,99 euro.

Ceny są więc niższe niż np. w przypadku popularnej sieci Ionity. Choć moc ładowania także. Superchargery póki co obsługują do 250 kW, podczas gdy Ionity zapewnia nawet 350 kW. Nie zmienia to jednak faktu, że oferta Tesli może okazać się interesująca dla wielu europejskich klientów. Tym bardziej że producent nie wyklucza poszerzenia dostępności sieci także o inne kraje Europy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)