Tour wodorowego dostawczaka. Renault Master H2‑Tech objedzie Hiszpanię

Renault Master H2-TECH
Renault Master H2-TECH
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | HYVIA
Kamil Niewiński

24.05.2023 17:49, aktual.: 25.05.2023 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Renault na przełomie maja i czerwca bieżącego roku odwiedzi kilka hiszpańskich miast, by promować swój wodorowy samochód dostawczy. Auto obsługiwane przez spółkę HYVIA będzie dostępne w ramach jazd testowych.

Chociaż w kontekście rozwoju elektromobilności najwięcej uwagi nadal mają samochody bateryjne, coraz więcej producentów rozgląda się również za możliwością rozwoju pojazdów napędzanych wodorem. W ostatnich miesiąca na tę technologię mocno stawia Renault. Wodorowy model Master H2-Tech tworzony jest przez firmę HYVIA, spółkę joint venture Francuzów i Plug Power.

W maju bieżącego roku Renault Master H2-Tech odwiedził Światowy Szczyt Wodorowy w Rotterdamie. Teraz zaś HYVIA zaplanowała tour wodorowego dostawczaka po Hiszpanii, która jest ważnym celem dla tej firmy w kontekście rozwoju i sprzedaży aut napędzanych tym paliwem. To właśnie dlatego od 30 maja do 1 czerwca wodorowy Master odwiedzi Barcelonę, Saragossę oraz Madryt.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po naszych jazdach próbnych w Holandii, które rozpoczęły się w maju, HYVIA rusza dalej w Europę i z dumą ogłasza rozpoczęcie programów jazd próbnych wodorowego auta dostawczego Renault Master H2-Tech w Hiszpanii. Wraz z naszym partnerem Plug przyspieszamy wdrażanie mobilności wodorowej na drogach. Razem jesteśmy silniejsi!

Julien Etiennedyrektor handlowy HYVIA
Testy wodorowego Renault Mastera w Hiszpanii
Testy wodorowego Renault Mastera w Hiszpanii© Materiały prasowe | Renault Group

Van będzie dostępny w godzinach 10-13 w konkretnych miejscach wyżej wymienionych miast. Osoby, które będą chciały przetestować Mastera napędzanego wodorem, będą mogły nawet skorzystać z jazd testowych. Wszystko po to, by móc przybliżyć potencjalnym klientom technologię wodorową w akcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)