Moc ładowarek to nie wszystko. Holenderski Fastned skupia się na prawdziwych potrzebach klientów

W przypadku ładowarek wydawać by się mogło, że liczy się tylko ich moc. Co do tego wydają się przekonani nawet sami ich operatorzy. A raczej wszyscy poza jednym. – Co mi z szybkiej ładowarki, jeśli ona zwykle nie działa? – zauważa Michiel Langezaal.

Po dojściu do takiego wniosku założył on 10 lat temu w Holandii firmę Fastned, którą nadal kieruje. Przez ten czas w jej ramach rozpoczął działanie już ponad 200 stacji ładowania w dużej części Europy, od Wielkiej Brytanii po Niemcy. Teraz firma Fastned przymierza się do wejścia na polski rynek.

Co wyróżnia stacje ładowania tej firmy? Rzecz niby błaha, ale – o czym boleśnie mogą się przekonywać kierowcy aut elektrycznych – niestety wcale nie taka oczywista. Chodzi o bezawaryjność, która wcale nie tak rzadko kuleje nawet wśród największych i najbardziej rozwiniętych operatorów.

Tymczasem Fastned może pochwalić się bezawaryjnością na poziomie ponad 99,9 proc., czym zaskarbia sobie wyjątkowo wysokie oceny jakości obsługi wśród klientów. Już wkrótce będą się mogli przekonać o tym również ci polscy. W powyższym wywiadzie Michiel Langezaal zdradza, ile stacji ładowania planuje zbudować jego firma w naszym kraju.

Materiał powstał we współpracy z Kongresem Nowej Mobilności

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wywiady:

Dyrektor Techniczny Mercedesa-AMG o przyszłości V8 i silnikach elektrycznych. "Damy im pożądanie" Tonale szykuje się na podbój rynku (również używanego). To dla Alfy Romeo być albo nie być Trzeci Kongres Nowej Mobilności za nami. Podsumowuje go dyrektor PSPA Maciej Mazur "Robiliśmy dobre, ale nudne auta". Szef designu Toyoty szczerze o starszych i przyszłych modelach marki Spowiedź twórcy elektrycznego Megane. "Pierwsza myśl: jak my do cholery to zrobimy?!" Polska firma chce uniezależnić nas od akumulatorów z Chin. Zyska nie tylko elektromobilność Rolls-Royce zakończył rok 2021 z rekordem sprzedaży. Szef marki mówi mi, że powód był zaskakujący "Był taki moment, kiedy moja idealistyczna wizja tego świata trochę się złamała". Wywiad z Gosią Rdest Rozmawiamy z Horacio Paganim o Argentynie, Zondzie i autach elektrycznych. "Ukształtowali mnie rodzice i wojna" Anna Gańczarek po Baja Drawsko Pomorskie: "Kawałek Dakaru w Polsce" Instalacja LPG w samochodzie. Odpowiadamy na nurtujące was pytania! Odc. 2 Europejski szef sprzedaży Toyoty o elektrykach i ograniczaniu emisji. "Jesteśmy lojalni naszej misji"

Popularne w tym tygodniu:

"Stawki OC nie rosły wbrew rynkowi i inflacji". Ekspert o rekomendacjach KNF Twórca Mazdy MX-5 mówi, co zmieniłby w ostatniej generacji. Problemem były koszty