Bez nich elektromobilność się nie sprzeda. O kluczowej roli firm finansowych rozmawiam z Danielem Trzaskowskim z VWFS

Bez nich elektromobilność się nie sprzeda. O kluczowej roli firm finansowych rozmawiam z Danielem Trzaskowskim z VWFS

Mateusz Żuchowski
14.09.2022 16:59, aktualizacja: 28.10.2022 09:55

Nie zasięg, ani nawet nie infrastruktura do ładowania: pierwszym problemem, z jakim musi poradzić sobie rynek samochodów elektrycznych, jest ich korzystne finansowanie. O nowych, poprawiających skuteczność rozwiązaniach z tego sektora rozmawiam z doktorem Danielem Trzaskowskim z Volkswagen Financial Services.

Czy opłaca się wybrać samochód elektryczny? To zależy jak na to spojrzeć: jego zakup jest stosunkowo drogi (i raczej nigdy nie spadnie do okazjonalnych wartości), za to koszty samej eksploatacji są znacząco tańsze. To stawia wielkie wyzwanie - ale i wyjątkową szansę - przed firmami zajmującymi się finansowaniem nowych samochodów elektrycznych, takich jak Volkswagen Financial Services.

Muszą one dysponować doskonałym zrozumieniem tego tematu i doświadczeniem, które pozwoli im opracować korzystne metody finansowania. Zmiennych jest wiele i są dziś wyjątkowo trudne do przewidzenia: jak będzie się kształtowała wartość rezydualna samochodów elektrycznych na polskim rynku? W jaki sensowny pod względem ekonomicznym sposób przeprowadzać recykling akumulatorów? Jak wesprzeć klientów w pierwszym kontakcie z tym nowym typem mobilności?

Doktor Daniel Trzaskowski, który w polskim oddziale firmy piastuje pozycję Country Channel Head Direct Fleet, w wywiadzie ze mną opowiada o tym, jakie wyzwania niesie ze sobą ta nowa rzeczywistość, ale i jakie sukcesy zaobserwowane już w innych krajach mogą inspirować polską branżę do tego, by skracać dystans do liderów elektromobilności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)